Shopify: Mağazanızı Büyütmek için On Basit İpucu  

shopify-magazanizi-buyutmek-icin-on-basit-ipucu

 

 Shopify Mağaza 

Şu anda Shopify  mağaza kullanan 1.000.000’dan fazla çevrimiçi mağazayla, resmi olarak ürününüzü piyasaya sürmenin en etkili ve demokratik yolu e-ticarettir.

Şubat 2020 itibariyle, dünyadaki tüm perakende satışların yaklaşık% 20’si çevrimiçi olarak gerçekleşmekte ve,  shopify çevrimiçi satış geliri her geçen yıl artarken, kanıtlar çevrimiçi alışverişin her zamankinden daha yaygın olduğunu gösteriyor.

Bu nedenle, ürününüzü pazarlamak için doğru platformu bulmak önemlidir. Shopify, kâr elde etmek için, büyük şirketlerle rekabet etmenin en hızlı ve en kolay yolunu sunar.

Ancak bu kadar çok kullanıcıyla, ürününüzü ilk etapta farkettirmenin en iyi yolu nedir? Bunları toplamaya başladıktan sonra, büyümeye nasıl devam edeceksiniz?

İşte fark edilmenin ve markanızı alakalı tutmanın 10 yolu.

 

 1. Birden Çok Farklı Ürün Satmak

Her ürünü satamayacağınız açık. Amazon, piyasayı bu konuda köşeye sıkıştırmış gibi görünüyor ve 280 milyar dolarlık yıllık net satışın zirvesini tutacak kadar iyi bir muhasebeci tutmak zor olabilir.

Bununla birlikte, Amazon’un nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi edinmenin faydalı olabileceğini gösteren kanıtlar var. Ticarette ‘uzun kuyruk stratejisi’ olarak bilinen yolu kullanarak, temelde yönetimin ‘insanlara istediklerini verin’ sloganı üzerinden ilerlerler.

Örneğin, Empresyonist tabloların talep üzerine baskı reprodüksiyonlarında uzmanlaşıyorsanız, bu elinizi elektroniğe çevirmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bu sadece, rakiplerinizin neler sunduğunu araştırmayı düşünmek ve markanızı müşterilerinizin istediği şeye göre ayarlamak isteyebileceğiniz anlamına gelir.

Empresyonist resimlerin reprodüksiyonlarından poster sanatına ayrılın. Veya işiniz sehpalar için resimli kitaplar satıyorsa, genel kitap satışlarına dalmaya veya ücretsiz bir yastık yelpazesi sunmaya ne dersiniz?

Pazarınızı tanıyın. İşinize bağlı kalacaksanız, o iş içindeki ürün yelpazenizi artırmaya çalışın. Çeşitlendirin!

 

 1. Talep Üzerine Yazdırmayı Deneyin (Geriye Bakmayacaksınız)

Başarılı bir işin anahtarı ve hızlı bir şekilde fark edilmenizi sağlamanın en iyi yolu, kalabalığın arasından sıyrılmak ve kendinizi markalaştırmaktır.

 

Çoğu insanın talep üzerine baskı hakkında farkında olmadığı şey, bunun aslında marka estetiğinizi oluşturmanın oldukça uygun maliyetli bir yolu olmasıdır. Siz sadece bir ürün seçin, tasarımınızı yükleyin ve görünümünü özelleştirin. Müşteriniz  shopify üzerinden siparişini tamamladığında, sipariş üzerine baskı hizmetine teslim edersiniz ve gerisini onlar halleder.

Örneğin hiç hisse senediniz yok. Bu durumda talep üzerine baskı, stoksuz satış iş modeli kullanır. Yani siparişlerin veya miktarların baş ağrısıyla uğraşmak zorunda değilsiniz. Sadece hedef kitlenizi bulur, siparişlerini vermelerine izin verir ve tamamlandığında, herhangi bir hisse senedine dokunmadan veya basmadan kardan bir pay alırsınız. Güzel, değil mi?

 

 1. Facebook Kullanarak  Shopify Ürünlerinizi Pazarlayın

İstatistikleri daha önce okudunuz. Aylık 2 milyardan fazla aktif kullanıcı ile beraber ABD’li yetişkinlerin yaklaşık % 70’i artık Facebook kullanıcısı. Potansiyel olarak sınırsız bir pazarın zirvesindesiniz ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz.

Dikkat etmeniz gereken şey, ticari içeriğinizi geleneksel şekilde paylaşmaya karar verirseniz, Facebook’taki “organik erişimin” sınırlı olduğudur. Bu nedenle, gönderilerinizi kısa ve öz tutmanız ve diğer ilginç kaynaklardan içerik göndermeniz önemlidir.

İdeal demografinizin kim olabileceği konusunda daha iyi bir fikriniz varsa, hedef kitlenizi daha kesin bir şekilde oluşturmak için kullanabileceğiniz özel seçenekler vardır.

 

 1. Shopify  Mağazanız için E-posta Pazarlamasını Kullanın

E-ticaret açısından, e-posta pazarlaması bazen eski bir yöntem gibi görünebilir. Ancak bu kadar etkili kalmasının nedeni, aslında internet ile ilgili garantili olmasıdır. Facebook, Twitter ve (özellikle) Instagram, yalnızca belirli demografileri hedeflemeye çalışıyorsanız yararlıdır. Google trafiği SEO üzerinde çok ağırdır ve teknik bilgiye sahip değilseniz, göz korkutucu olabilir.

Ancak e-posta, mesajınızı herhangi bir zamanda çok sayıda insana ulaştırmanın her zaman sadık ve etkili bir yolu olmaya devam ediyor. Bir veritabanı oluşturmanın iyi bir yolu, hedeflenen kayıt formları aracılığıyla ayrıntıları yakalamaktır.

Elbette, daha sonra gönderdiğiniz içeriğin, e-posta adresini teslim etmeye karar verenin dikkatini çekecek kadar kısa ve renkli olması gerekir!

 

 1. Shopify Mağazanız Hareket Halindeyken Satın Alan Kişiler için Optimize Edin

ABD’de mobil cihazların, çevrimiçi satış trafiğinin yaklaşık % 44’ünü oluşturduğunu biliyoruz. Ayrıca 2018’de ABD’deki yetişkinlerin yaklaşık % 80’inin internete cep telefonlarından eriştiğini biliyoruz.

 

Asıl sorun bundan nasıl yararlanacağımız. Shopify gibi kullanımı kolay bir uygulamayla cevap, mağazanızı olabildiğince kolay erişilebilir, renkli ve kullanıcı dostu hale getirmenizdir. Shopify, bunu kolay bir hale getirmek için doğru şablon araçlarına sahiptir.

Bu süper yardımcı Shopify, mağazanızı mobil cihazlar için optimize etmenize yardımcı olacak 5 hile ortaya koyuyor !

 

 

 1. Düzenli Müşterilerinizi Mutlu Edin

Ürün yelpazenizi çeşitlendirdiniz, tutarlı bir marka estetiği geliştirdiniz, hatta demografinizi bulma sanatında ustalaştınız. Peki yeni müşterileri nasıl sadık tutuyorsunuz?

Müşteri tabanınızla sürekli olarak iletişim halinde olun. Bunu yapmanın en iyi yolu, e-posta iletişimine katılmaktır. Bu sayede, müşteriye değer verdiğinizi hissettirir; yeni teklifler, pazarlama bilgilerine dayalı kişiselleştirilmiş mesajlar, sezonluk teklifler ve yeni ürünlerle ilgili duyurulardan herhangi bir biçim yaratabilirsiniz.

 

 1.  Sopify İçeriğinizin Dikkat Çekici Olduğundan Emin Olun

Günümüzün çevrimiçi pazarında, insanları, ürününüzü satın almaya teşvik etmenin en etkili yolunun markanızı ilgi çekici içeriklerle çerçevelemektir.

Ancak, sürekli gelişen e-ticaret pazarında ne tür içerik üretileceğini bilmek zor olabilir. Bu nedenle, bir ürünün yatırım getirisini desteklemek için şu dört temel alana odaklanmalısınız:

 

 1. Video
 2. Resim İçeriği
 3. İncelemeler ve Öneriler
 4. Ürün Açıklaması

Forbes’a göre, tüm çevrimiçi alıcıların yaklaşık üçte ikisinin, iyi hazırlanmış bir bilgi videosunu izledikten sonra ürününüzü satın alma olasılığı çok daha yüksektir. Böylelikle, görsel içeriğin belirli bir marka, ürün açıklamaları ve incelemeleri hakkındaki müşteri algısını etkili bir şekilde şekillendirdiği kanıtlanmıştır.

 

 1. Kişiselleştirin

Herkes kişisel olarak hazırlanmış bir mektubu açma hissini sever. Müşterileriniz hakkında hatırlamanız gereken en önemli şey, onların insan olduğudur ve insanlar olarak, iyi düşünülmüş duygusallığın bu küçük dokunuşun etkili olduğudur.

Etsy’de bir bağımsız tasarımcıdan bir şey satın aldığınızda size o şirin küçük kartpostallardan birini gönderdiler mi? Bu sizi özel hissettirmiyor mu? Şimdi bu kişisel dokunuşu, bazı büyük kurumsal rakipler tarafından sunulan ambalaj türüyle birleştirdiğinizi hayal edin. Bu yüzden de, satın almanızın arkasındaki markanın bir şekilde hem ilgili hem de profesyonel olduğunu düşünmenize neden olmaz mı?

Kullanmanız gereken görüntü bu!

 1. Uygun Olan Yerlerde Ücretli Reklamlara Yatırım Yapmaktan Korkmayın

Kimse, büyük sektörlerin yaptığı gibi fazladan para harcamaktan nefret etmez. Ancak bu yolda yatırım yapmadan bugün bulundukları yere gelemediler. Bazen erken ödeme daha sonra kâr getirebilir.

 

ABD’yi örnek olarak alırsak, internetten bir ürün satın almak isteyen insanların % 64,6’sı Google Ads’e tıklıyor. Sektörünüzün ne kadar popüler olduğuna bağlı olarak, çok daha fazla müşteri ve çok daha az baş ağrısı anlamına geliyor.

 

 1. Etkileşimde Olun

Etkileşim çağında yaşıyoruz ve etkileşimli içerik, kitlenizin ilgisini çekmenin harika bir yolu olabilir. Ama muhtemelen bu pahalı değil mi diye düşünüyorsunuz. Evet, olabilir. Ancak Gleam.io, kısıtlı bir bütçede olsanız bile gerçekten işe yarayan etkileşimli bir içerik örneği paylaştı.

Artık çalışmaya başladığınıza ve (umarız!) biraz gelir elde ettiğinize göre, eşantiyonları düşünün. Sosyal medyada olabildiğince duyarlı olun. Mümkünse sadık müşterilere belirli ürünlerde indirim yapın, ve daha da önemlisi, izleyicilerinizle kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak şekilde etkileşim kurun.

Bütün bunlar karşılığını veriyor.

 

Bu makale ilginizi çektiyse Shopify Trafik ve Satışları Arttırma adlı makalemize göz atabilirsiniz.

İlgili İçerikler

crm-programi-nedir

CRM Programı Nedir ?

Açılımı müşteri ilişkileri yönetimi anlamına gelen CRM, işletme ve müşteriler arasındaki iletişimin iyileştirilmesi ve sorunları çözülmesi için geliştirilen bir yazılımdır. CRM programı sayesinde işletme, müşteri

Devamını Oku »
shopify-magazasi-nasil-acilir

Shopify Mağazası Nasıl Açılır?

Günümüz dünyasının dijitalleşmesiyle birlikte e-ticaret alanının önemli bir kolu haline gelen Shopify, düşük maliyetle internet üzerinden satış yapmayı hedefleyen bir platformdur. Bu sayede herhangi bir

Devamını Oku »