E-mail Pazarlaması ve Kampanyalar

Neden E-Mail Pazarlaması Stratejileri Geliştirmelisiniz?

Çünkü e-mail pazarlaması yöntemi, yatırımlarınızın karşılığını maksimum seviyede alabileceğiniz bir pazarlama yöntemidir. Yapılan araştırmalar, mail yoluyla ulaşılan insanların satın alma faaliyetlerinin hiç almayan insanlardan daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Henüz bir e-mail stratejiniz yoksa, satışlarınızı artırmak ve müşterileriniz ile etkileşime geçmek için şimdi başlayabilirsiniz. Uzmanlarımız tarafından işletmeniz için özel olarak geliştirilmiş kampanyalar ile hedeflerinize ulaşmanız çok kolay!

email-pazarlamasi-ve-kampanya-hizmetleri

E-Mail Bülten Kampanyaları

Pazarlama hedeflerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarlanmış bir e-mail kampanyası hazırlıyoruz. Bu, bloğunuzdaki gelişmelerden okurlarınızı haberdar etmeyi, satış dışı etkileşim kazanmayı veya satış hunisine dahil alıcılar için etkinlik odaklı otomatik mesajlar göndermeyi içerebilir.

İnsanlar düz metin şeklinde elektronik posta almak yerine her zaman tasarım olarak dikkat çekici ve canlı görseller içeren iletileri tercih ederler. Ekibimizdeki profesyonel tasarımcılarımız işlevsel, dinamik renklere sahip ve işletmeniz için gerekli araçları içeren bültenler hazırlıyor. Ayrıca tüm mail bültenlerini mobil ve masaüstü cihazlarla uyumlu şekilde tasarlıyoruz.

Hedef kitleniz için dikkat çekici ve kişiselleştirilmiş içeriklerle alıcıları müşterilerinize çevirmek artık daha kolay. Bülten abonesi tüm alıcılarınız, doğru zamanda doğru ihtiyaçlarına hitap eden yeniliklerden haberdar olurlar.

Bülten hazırlama sürecinin yanında sitenizdeki çeşitli optimizasyonlarla bülten abone sayınızın da arttığından emin oluyoruz. Farklı sektörlerdeki deneyimlerimizle e-maillerinizin verimli sonuçlar elde etmesini ve minimum abonelikten çıkma oranı sağlıyoruz.

Birçok işletme, e-mail pazarlaması kullansa da sonuçlarını nasıl takip edecekleri hakkında bir fikirleri yoktur. Biz, aşağıdaki yöntemleri kullanarak sonuçları kolayca takip etmenizi sağlıyoruz:
  • Açık oylama, sitenize yönlendirilen trafik ve muhtemel satışları içeren faaliyetler olmak üzere birçok detaya sahip raporlar oluşturuyoruz. Elde ettiğimiz bu verilerle, kampanya harcamalarınızın gelir elde etmeye de katkısını görebilirsiniz.
  • Kampanyanıza dair tüm verileri Google Analytics üzerinden takip edebilirsiniz. Oluşturulan kampanyaları Google Analytics’e entegre ederek, sitenizdeki tüm aktivitelere dair detaylı fikir sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Daha yüksek bir yatırım getirisi, üstün erişilebilirlik ve müşteri sadakati hedefiniz varsa şimdi bir e-mail kampanyası başlatın. Ekibimizin yardımıyla e-mail pazarlaması, markanızın ve işletmenizin değerini artırmanızı sağlayacaktır.

Ajansımızla çalışma süreniz boyunca aşağıdaki hizmetleri de alıyor olacaksınız:

  • Kişiye özel olarak tasarlanmış e-mail şablonları
  • A/B testi ve e-mail otomasyonu
  • Kampanya stratejisi belirleme ve uygulama
  • İçerik yazma ve görsel, video, vb. üretimi
  • Aylık raporlama ve analiz
  • Abone sayısını artırmaya yönelik uygulamalar
  • Sosyal medya ve diğer kampanyalarla entegre edilmiş faaliyetler

E-mail Pazarlamasının Avantajları

Araştırmalar e-mail alan müşterilerin hiç e-mail almadıkları işletmeye göre daha çok para harcadıklarını kanıtlamıştır.

E-mail pazarlaması yüksek yatırım getirisine sahiptir ve işletmenizin etkileşimini üst seviyelere taşıyan bir pazarlama yöntemidir. Sayısız avantajının yanında, aşağıdaki maddelerle e-mail pazarlamasının nasıl etkili olacağına dair fikir edinebilirsiniz.

email-marketing-eposta-pazarlama-optimizasyonu

1. Farklı Müşteri Kitlelerine Hitap Eden İçerikler

Kişiselleştirilmiş içerikler, e-mail pazarlamasının en önemli faydalarından biridir. Farklı hedef kitlelerine uygun e-mail hazırlamak her zaman daha iyi sonuç verir. Afiş kampanyalarını, özelleştirilmiş içerikle baskıya uygun hale getirmek fazladan harcamalar gerektirebilir ancak bunu e-mail ile yapmak ekstra masraf doğurmaz!

2. Pratik ve Hızlı Dağıtım Süreci

Diğer pazarlama yöntemlerine kıyasla e-mail pazarlaması her zaman daha az iş yükü gerektirir. Dakikalar içinde binlerce kişiyle ekstra eylemler olmadan etkileşime geçersiniz.

3. Test Maili ve Optimizasyon

Farklı mesajları farklı yollarla test etmeniz mümkündür. Bir e-mail kampanyası için farklı birçok mail içeriği hazırlanabilir. Bu şekilde hangi içeriğin daha çok etkileşim aldığı test edilebilir.

4. Bütçe Dostu

E-mail pazarlaması en maliyetsiz pazarlama yöntemlerinden biridir. Araştırmalar, e-mail kampanyalarının diğer pazarlama faaliyetlerine nazaran yüzde 20’ye yakın bir oranda daha az maliyetli olduğunu göstermiştir. Bu da bütçenizi aşmadan daha çok insana ulaşmanızı  sağlar.

5. Müşteri Sadakati Elde Etmenin Kolay Yolu

Düzenli işleyen e-mail kampanyalarınız, tüketicilerinizle etkili bir bağ ve iletişim kurmanızı sağlar. Bir sonraki adımda ise periyodik e-mail kampanyalarının satışlarınıza nasıl yansıdığını görebilirsiniz.

6. Analiz ve Takip Süreci

Tıklamalar, açılış oranları, ve diğer ölçümleme metotlarıyla kampanyanızın sonuçlarını ve işleyişini takip edebilirsiniz.

7. Geniş Etki Alanı

Geleneksel pazarlama yöntemlerine nazaran, e-mail pazarlaması daha çok kişiye ulaşabiliyor. Gün boyu mail kutumuzu kontrol ediyor ve bunu her türlü cihazdan yapabiliyoruz. İşte bu yüzden daha çok insan, sorunsuz bir şekilde kampanyalarınızdan haberdar olabilir.