Shopify Mağazanızı Tanıttınız mı?

Shopify-magazanizi-tanitmanin-ilk-7-adimi

1.Influencerlar İle Bağlantı Kurun

Online Shopify mağazanızı tanıtırken nerden başlayacağınızı bilemek zor. Eğer küçük bir kitleniz varsa  blog yazmak veya sosyal medyada tanıtım yapmak anlamsız gelebilir. Bundan dolayı “Influencerlarla Bağlantı Kurma” yı 1 numaraya koydum. Influncerlar sosyal medyada çok sayıda takipçiye sahipler. Ürünlerinizle ilgili bir tweet veya bir Instagram gönderisi, mağazanızda trafik yoğunluğuna sebep olur ve bu ilk kitlenizi oluşturabilir.

Bazı durumlarda Influncerlar ürününüzü tanıtmak için ücret talebinde bulunabilir ve hatta 1 milyondan fazla takipçisi olan Influncerlarda bu ücret on binlerce dolara kadar ulaşabilir.

  1. Instagram Kitlesi Oluşturun

Normalde tüm sosyal medya platformlarını öneririm fakat yeni başlıyorsanız tüm eforunuzu Instagam’da harcayın çünkü Instagram kullanıcıları Facebook veya Twitter’dan daha daha ilgili, daha aktif ve markalara daha duyarlı.

Kişisel olarak, Facebook’un pazarlama konusunda aşırı doygunluğa ulaştığını düşünüyorum. Ayrıca algoritmaları ücretsiz çalışmıyor ve bu da sizin hedef kitlenize ulaşmanız için bir engel. Öte yandan, Instagram daha büyük kitlelere ulaşmanızı sağlar ve “şimdi satın al” butonu online mağazalr için harika bir fırsat.  Ürünlerinizin dikkat çeken fotoğraflarını kullanın ve instagram kullanıcıları ile etkileşime geçerek kitlenizi büyütün.

 

  1. Shopify Mağazanız için Bir E-posta Listesi Oluşturun ve Düzenli Bültenler Gönderin

Neil Pastel “ Pazarlamacı olarak denediğim tüm kanallar arasında e-posta her zaman hepsinden daha iyi bir performans gösteriyor” der.  Eposta pazarlaması, sürekli müşteriler edinmenin ve satışları arttırmanın en iyi yoludur. E- psota listenizdeki kişiler en ilgili müşterilerinizdir. Sizden satın alma olasılığı en yüksek müşterilerinizdir. Sizden ürün alan herkesin e-posta adreslerini toplayarak başlayın. Ardından, sizden henüz ürün satın almayan müşterileri çekmek için sitenize bir kayıt formu ekleyin.

  1. Shopify Blogla İlgi Çekici İçerikler Yazın

Blog yazmanın gücünden emin değilseniz, Şu istatistiğe bir göz atın:

İnsanların %61 bir blog üzerinden ürün satın aldı. Bundan dolayı online mağazalar için güçlü içerikler çok önemlidir. Sadece bu da değil, Blog ayrıca %97 den fazla gelen bağlantı alır. (Bu Google sıralamanız için önemlidir.) İçerik yazmak yeni müşteri çekmenize yardımcı olur. Onlarla bağlantı kurmanıza ve marka-müşteri ilişkisi geliştirmenize yardımcı olur. En önemlisi, onları satın almaya yönlendirebilirsiniz.

  1. Facebook Reklamları İçin Biraz Para Harcayın

Bütün teknikler etkili ama hepsinin ortak bir özelliği yavaş olmalarıdır.  Blog yazmak veya Influncerlarla etkileşime geçmek zaman alır. Eğer hızlı geri dönüşler almak istiyorsanız, reklam vermek en hızlı çözümdür. Facebook reklamları basit ve etkilidir. Algoritması sayesinde hedef kitlenizi yaş, cinsiyet, konum gibi özelliklere göre belirleyebilirsiniz. Ürünlerinizin hedef kitlenize ulaşmasında en iyi yoldur

  1. Gerçek Dünyayı Unutmayın

Shopify ile mağazanızı gerçek dünyaya taşıyabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan şey  “Satış Noktası” kart okuyucusudur. Artık pazarlara katılabilir ve ürünlerinizi fiziksel müşterilerinize sunabilirsiniz. Şehirde hedef kitlenizin görebileceği yerlere broşürler bırakın. Yerel kafelerde gösteriler ve organizasyonlar düzenleyin.

  1. Shopify Mağazanız için İndirim Günleri Düzenleyin

Herkes indirimi sever ve indirimler müşteriye acil davranmaları gerektiği hissini verir çünkü indirimin uzun sürmeyeceğini bilirler. Sizden henüz ürün satın almayan müşterileri çekmek için harika bir yoldur. Her şey o birkaç alıcıyı mağazanıza çekmekle başlar. Mağazanızdaki ürünlerde indirim yapmak için Shopify’ın gelişmiş özelliklerini kullanabilirsiniz. Ardından Facebook reklamlarını kullanarak indirim reklamları verebilirsiniz.

SON OLARAK,

Shopify online bir mağazaya sahip olma hayalinizi gerçeğe dönüştürmenin en hızlı yoludur. Göz korkutucu gelebilir ama çabucak kavrayacaksınız. Hemen Shopify kullanmaya başlayın!

Bu yazımız ilginizi çektiyse Shopify Mobil adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz!

İlgili İçerikler

google-reklamlarinda-donusum-arttirma

Google ADS ve Dönüşüm Arttırma

Google ads ve dönüşüm arttırma zor bir iştir. Ama imkansız değildir. Düşük bir dönüşüm oranıyla mücadele etmek, özellikle Google Ads kullanılmaya başlanıldığında birçok pazarlamacının ortak

Devamını Oku »