Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, içeriklerin oluşturulması ve yayınlanmasında, bu içeriklerden sosyal medyada elde edilen etkileşimlerin incelenmesinde, hedef bir müşteri topluluğu oluşturmada, düzenli olarak tüm bu süreçlerin sonuçlarını raporlamada ve analiz etmede isimlendirilen yönetim sürecidir.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Günümüzde hemen hemen herkes tarafından sosyal medya hesapları kullanılmaktadır. Bu bakımdan reklam yapılacak en iyi yerin sosyal medya olduğu bariz bir şekilde söylenebilir. Sosyal medya yönetiminde belli başlı dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların en önemlileri şunlardır:

 • Hedef Kitle: İlk olarak ulaşılmak istenen hedef kitle belirlenmeli ve adımlar buna göre atılmalıdır. Düşünülen hedef kitle birçok yönden analiz edilmeli ve kitlenin yaş aralığı, cinsiyeti, hobileri ve ilgi alanları, gibi ayraç olan özellikleri bilinmelidir.

 • Rakipleri Analiz Etme: Sosyal medya yönetiminde en önemli konulardan biri de rekabet yarışında geri kalmamak için rakipleri analiz etmektir. Rakip şirketlerin paylaşımlarını ve izledikleri yolları dikkatli bir şekilde takip etmek ve sosyal medya kullanımını rakiplerden daha aktif kullanmak gerekmektedir.

 

 • İçerikleri Yönetme: Tarayıcılarda daha görünür olmak reklam ve öne çıkma açısından çok önemlidir. Bu yüzden sosyal medya hesapları etkin bir şekilde yaratıcı içerikler kullanarak yönetilmelidir. Yapılan paylaşımlar amacına uygun, anlaşılır, estetik olmalıdır. Hitap edilen kitlenin ilgisi üzerine paylaşımlar yapılmalıdır.

 • Reklam Kullanımı: Sosyal medya ağlarının hemen hemen hepsinde reklamlar kullanılır. Reklam yapılarak satılmak istenen veya tanıtılmak istenen ürünlerin   çok daha fazla kişiye ulaşması sağlanır.

Sosyal Medya Yönetimi İpuçları:

İşletmeniz için özel olarak geliştirilmiş sosyal medya profili ​

Ekibimizde yer alan sosyal medya yönetimi uzmanlarıyla sosyal medyada varlığınızı kâra dönüştürür, takipçi sayınızı artırır ve marka bilinirliğinizi maksimum seviyeye çıkarırsınız.

Güçlü yanlarınızı ortaya çıkarmak için uğraşıyoruz

İçerik oluşturma ve sosyal medya yönetimi konusunda uzman ekip üyelerimizle, faaliyet gösterdiğiniz pazarı en detaylı şekilde analiz ediyor ve işletmeniz için son trendlere uygun bir plan çiziyoruz. Bu hedefleme modeliyle daha çok takipçi ve etkileşim alma fırsatı bulursunuz.

sosyal-medya-yonetimi

Hizmet İçeriği

 • Stratejik ön çalışma
 • Sosyal medya profilimi kurulumu
 • Online platformları gözlem ve denetleme
 • Profilinize özel güncellemeler
 • İçerik üretme
 • Marka itibarı yönetimi
 • Reklam kampanyaları
 • Raporlama

Sosyal Medya Hesabı Kurulumu

İşe nereden başlayacağınızı ya da sosyal medya varlığınızı nasıl duyurabileceğinizi bilmiyorsanız, size yardımcı olabilmemiz için bizimle iletişime geçin. Sosyal medya ekibimiz iş modeline özel görsel dizayn etme, bağlantılar kurma ve içerik oluşturma konularında uzmanlığıyla online platformlarda işletmenize ivme kazandırır ve kârlı dönüşler almanızı sağlar.