Shopify Pazarlaması

Shopify, 2006 yılında Scott Lake ve Matt Strazne tarafından kurulmuş bir e-ticaret platformudur. Şu anda BigCommerce, WooCommerce, Magento ve Volusion gibi büyük şirketlerle rekabet edebilecek popüler bir e-ticaret platformu haline gelmiş bulunmaktadır. Şirket şu anda 1 milyondan fazla çevrimiçi satıcıya hizmet vermektedir. Shopify pazarlaması, işletmelerin daha çok müşteri trafiği çekebilmesi için büyük bir önem taşımaktadır.

Peki Shopify’ın popüler bir hizmet olmasının ve on yıldan fazla bir süredir pazardaki konumunu korumasının altında yatan belli başlıca sebepler nedir? Shopify, işletmelerin çevrimiçi bir mağaza oluşturmasını sağlarken kullanılabilirliği ve işlevselliği güvenilir bir şekilde sağlayan bir platformdur. Kullanıcılara özelleştirilebilir bir platform, kullanımı kolay bir ödeme süreci ve çok çeşitli özellikler sunar. Shopify ayrıca kullanıcılara 7/24 destek sağlar, bu da yeni başlayan işletmeler için son derece faydalıdır. Genel olarak Shopify, her büyüklükteki işletme için mükemmel bir platformdur. 

Shopify, daha önce deneyimi olmayan işletme sahiplerinin web üzerinde bir şirket kurmasını kolaylaştırır. Ek olarak, yazılım çok çeşitli özellikler içerir ve bir web geliştirme veya kodlama kursu almanıza gerek yoktur.Ek olarak, shopify pazarlaması diğer uygulamalara göre çok daha kolaydır ve bu işletmenize kısa sürede daha çok müşteri çekmenize yardımcı olacaktır.

shopify

Shopify ve Shopify Pazarlaması Nedir?

Shopify, İnternette bir e-ticaret şirketi veya başka bir şirket kurmak isteyen herkesin kullanabileceği en popüler (ve en çok yönlü) e-ticaret araçlarından biridir. Shopify, elliden fazla farklı dropshipping şirketi ve ayrıca çok sayıda ödeme işleme ağ geçidi ile çalışır. Bu esneklik, Shopify’ın bir e-ticaret işini hızlı ve verimli bir şekilde kurmanıza yardımcı olmasını sağlar.

Shopify, yalnızca bir e-ticaret web sitesi oluşturmak için temel bir araç değildir. Mağaza sahiplerinin, ek satış kanallarına (Amazon, eBay ve Facebook gibi) sahip olmak, destek araçları sağlamak (canlı sohbet gibi) ve teknoloji sorunlarıyla ilgilenmek dahil olmak üzere çeşitli ek alanlarda şirketlerini temsil etmelerine yardımcı olur.

Ayrıyeten, shopify pazarlaması yalnızca çevrimiçi ürün satmak için tasarlanmış sistem değildir. Shopify ile fiziksel ofisinizin veya deponuzun araçlarını kullanabilirsiniz. Shopify, mağazanızı zahmetsizce kurmanıza ve çevrimdışı satışlarınızı Shopify sistemiyle senkronize etmenize olanak tanıyan POS (Satış Noktası) yönetim yazılımı sunar.

Shopify POS Sisteminin Nasıl Çalıştığını Öğrenin!

POS sistemi, işletmelerin ödeme alması ve envanteri yönetmesi için harika bir yoldur. İşte nasıl çalıştığı:

Bir müşteri bir satın alma yaptığında, shopify POS sistemi otomatik olarak bir fatura oluşturur. Bu fatura, işletme sahibinin e-posta adresine gönderilecektir. İşletme sahibi daha sonra shopify hesabına giriş yapabilir ve faturayı görüntüleyebilir. Oradan ödemeyi işleyebilir ve siparişi müşteriye gönderebilirler.

Shopify POS sistemi, işletmelerin ödeme alması ve envanteri yönetmesi için harika bir yoldur. Kullanımı kolaydır ve işletmelerin zamandan ve paradan tasarruf etmesine yardımcı olabilir.

shopify-pos-sistemi

Kısaca Shopify’in işletmenizi geliştirmeniz için sağladığı imkanlar;
Shopify, her büyüklükteki işletme için harika bir platformdur. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli avantajlar sunar:

 1. Çok çeşitli özellikler ve araçlar: Shopify, güçlü e-ticaret özellikleri, kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucu ve 7/24 destek dahil olmak üzere başarılı bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ve işletmek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar.
 2. Ölçeklenebilirlik ve esneklik: Shopify pazarlaması yüksek düzeyde ölçeklenebilirdir, bu nedenle küçük başlayabilir ve işinizi büyüdükçe büyütebilirsiniz. Aynı zamanda esnektir, böylece özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz.
 3. Uygun fiyatlar: Shopify’ın ayda yalnızca 9 ABD dolarından başlayan çok rekabetçi fiyatlandırma planları vardır. Bu, bir bütçeyle işletmeler için harika bir seçenek haline getirir.

Cazibesi İndirimde Saklı!

Satışlar ve indirimler insanları daha fazla satın almaya motive etmek için kullanılabilir. Shopify, ücretsiz gönderim ve işleme, ücretsiz yükseltmeler veya özel teklifler için promosyon kodları oluşturmanıza olanak tanıyan olağanüstü bir “Toplu indirim kodu” özelliğine sahiptir.

Shopify Pazarlaması Uzmanlarından Yararlanın

 1. Shopify’ı ilk kullanmaya başladığınızda, destek için nereye başvuracağınızı bilmek zor olabilir. Mevcut birçok kaynak var, ancak hangilerinin güvenilir olduğunu belirlemek zor olabilir. Shopify uzmanlarının yardımcı olabileceği yer burasıdır.
 2. Shopify pazarlaması uzmanları, platformu kullanma konusunda zengin bir bilgi birikimine ve deneyime sahiptir. En çok ihtiyacınız olduğunda size rehberlik ve destek sağlayabilirler.
 3. Shopify’ı ilk kullanmaya başladığınızda, destek için başvurabileceğiniz birinin olması her şeyi değiştirebilir. Onların yardımıyla, işinizi hemen kurup sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlayabilirsiniz.
shopify-pazarlamasi
shopify-seo-uyumlulugu

Shopify ve SEO Uyumluluğu

 1. Shopify’ı ilk kullanmaya başladığınızda, destek için nereye başvuracağınızı bilmek zor olabilir. Mevcut birçok kaynak var, ancak hangilerinin güvenilir olduğunu belirlemek zor olabilir. Shopify uzmanlarının yardımcı olabileceği yer burasıdır.
 2. Shopify pazarlaması uzmanları, platformu kullanma konusunda zengin bir bilgi birikimine ve deneyime sahiptir. En çok ihtiyacınız olduğunda size rehberlik ve destek sağlayabilirler.
 3. Shopify’ı ilk kullanmaya başladığınızda, destek için başvurabileceğiniz birinin olması her şeyi değiştirebilir. Onların yardımıyla, işinizi hemen kurup sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Shopify Temalarıyla İşletmenize En Uygun Olanı Bulun!

Shopify ile, çevrimiçi mağazanıza istediğiniz görünümü ve hissi vermenize yardımcı olacak çeşitli temalar arasından seçim yapabilirsiniz. Bu kadar çok seçenek arasından markanıza ve tarzınıza uygun bir tema bulabilirsiniz.

Shopify, hem ücretsiz hem de ücretli temalar sunar, böylece bütçenize uygun olanı bulabilirsiniz. Ücretli temalar genellikle ücretsiz temalardan daha fazla özellik ve özelleştirme seçeneğine sahiptir.

Ne tür bir tema seçerseniz seçin Shopify, çevrimiçi mağazanızı oluşturmaya başlamanızı kolaylaştırır. Hızlı bir şekilde ürün ekleyebilir, sayfalar oluşturabilir ve sipariş almaya başlayabilirsiniz. Shopify, çevrimiçi satış yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Shopify hesabınızı hızlıca kurabilmeniz için yapmanız gerekenleri sizin için aşağıda sıraladık:

Shopify mağazası kurmak hızlı ve kolaydır. Sadece şu basit adımları izleyin:

   1. shopify.com’a gidin ve ücretsiz deneme hesabı için kaydolun.
   2. Shopify Tema Mağazasından mağazanız için bir tema seçin.
   3. Ürünlerinizi ekleyin ve ödeme yöntemlerinizi ayarlayın.
   4. Shopify App Store’dan ek uygulamalar ve özelliklerle mağazanızı özelleştirin.
   5. Gönderim ücretlerinizi ve vergilerinizi ayarlayın.
   6. Mağazanızı sosyal medyada ve diğer kanallarda tanıtmaya başlayın.
   7. Hazır olduğunuzda mağazanızı açın!

 

Ürününüzü Eklemenin Tam Vakti!

Ürününüzü ekledikten sonra altına ürürünüzün açıklamasını ve ürün resimlerini yükleyin ve ürününüz için belirlediğiniz fiyatı da ekleyin. (vergiye tabi olup olmadığıyla ilgili bir onay kutusu gelecektir.) Shopify, toplam nakliye ağırlığını kaydedip takip ederek envanteri takip eder ve ürünü bir SKU ve barkodla stoklar. Ayrıca beden, malzeme, stil ve renk değişkenlerini de bu bölüme girebilirsiniz. Shopify, farklı çeşitler için otomatik olarak farklı fiyatlar belirler.

shopify-lite

Shopify Lite

Shopify Lite, ayrı Satın Alma düğmeleri oluşturmanıza ve bu Satın Alma düğmelerini istediğiniz yerde görünecek şekilde atamanıza izin vererek Shopify’da ürünler oluşturmanıza olanak tanır. Hatta bu Satın Al düğmelerini bir kod satırıyla dünyadaki herhangi bir kullanıcıya teslim edebilirsiniz. Bu özel yayın tek bir tıklama ile yapılır.

Shopify, düğmeleriniz için boyut, renk ve grafik öğeleri de dahil olmak üzere sezgisel bir denetim kümesi sunar. Kontrolü elde ettikten sonra Shopify size herhangi bir web sitesinde kullanabileceğiniz özel bir kod modülü verir. Bu modül görsel olarak buna benzer bir görünüme sahiptir.

Bu kod, ürününüzün bir resmini, fiyatını ve açıklamasını görmenizi sağlar. Dilediğiniz kadar ürün ekleyebilirsiniz ve ekleyebileceğiniz ürün sayısında herhangi bir sınırlama yoktur. Squarespace Lite veya WordPress üzerine kurulu bir web siteniz varsa bu kod size bu konuda yardımcı olabilir.

Shopify Ödemelerinde Ağ Geçitlerini Tanıyın

Shopify satıcıları için kullanılabilen birçok ödeme ağı ve ağ geçidi vardır. Doğru olanı seçmek, tüccarın ihtiyaçlarına ve tercihlerine bağlıdır.

Shopify, Stripe tarafından desteklenen kendi ödeme ağ geçidi Shopify Payments’ı sunar. Shopify Payments, Shopify’da ödeme kabul etmenin en kolay yoludur ve ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda ve Birleşik Krallık’ta kullanılabilir.

Diğer ülkelerdeki satıcılar veya farklı bir ödeme ağ geçidi kullanmayı tercih edenler için birçok seçenek mevcuttur. Shopify için en popüler ödeme ağ geçitlerinden bazıları PayPal, Authorize.Net ve 2Checkout’tur

Shopify Kullanıcı Desteğiyle Sorunlarınıza Anında Çözüm Bulun!

Shopify, mevcut en kullanıcı dostu e-ticaret platformlarından biridir, ancak bu, kullanıcıların zaman zaman yardıma ihtiyacı olmadığı anlamına gelmez. Neyse ki Shopify, kullanıcılara karşılaşabilecekleri herhangi bir sorunda yardımcı olmak için mükemmel bir kullanıcı destek sistemine sahiptir.

Yardıma ihtiyacı olan kullanıcılar için ilk adım, çoğu soruyu yanıtlayabilecek zengin kaynaklara sahip Shopify Yardım Merkezi’ne göz atmaktır. Yardım Merkezi’nde aradığınız yanıt yoksa her zaman doğrudan Shopify destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Shopify desteği 7/24 mevcuttur ve karşılaşabileceğiniz her türlü sorunda size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarlar. Sorununuz ne olursa olsun Shopify, işinizi yürütmeye geri dönebilmeniz için sorunu çözmenize yardımcı olmak için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.Shopify fiyatlandırma planlarından kendinize en uygun olanı seçin.

Dijital Ürünler de Satabileceğinizi Unutmayın!

Shopify’ın güçlü noktalarından biri, insanların dijital ürünler satmasına izin vermesidir. E-kitapları, çevrimiçi videoları, PDF’leri, eğitim programlarını ve diğer materyalleri göz önünde bulundurun. Bu seçenek Shopify Lite ile kullanılabilir. Dijital ürünleri normal ürünlerle aynı şekilde tanıtabilir ve bunlara Şimdi Satın Al sipariş düğmesi ekleyebilirsiniz.

Blog Yazılarıyla Sayfanızı Zenginleştirin

Shopify’ın blog modülü, Shopify mağazanız için kullanılabilir. Daha fazla takipçi çekmek ve e-ticaret platformunuza daha fazla müşteri çekmek için iyi bir yöntem olduğunu kanıtlayabilir ve bu da daha fazla satışa yol açabilir. Bu eklenti, yeni gönderiler oluşturmanıza, resimler yüklemenize, öğeleri sıralamanıza ve optimum SEO için etiketler ve kategoriler uygulamanıza olanak tanır.

Shopify’ın ana odak noktası çevrimiçi satış olduğu için işlevselliği, blogları çalıştırmak için sıklıkla kullanılan WordPress gibi çözümlerin sunduğundan daha az kapsamlıdır. Shopify’ın birincil amacının çevrimiçi satış yapmak olduğu dikkate alındığında bu adil bir değerlendirmedir.

Shopify Temel Plan ($29/aylık)

Shopify’ın ticaret ağ geçidini etkinleştirdiyseniz, temel plan işlem ücreti olmadan aylık 29 ABD dolarıdır. Sınırsız ürün ve depolama, 24/7 destek, bir web sitesi ve blog, bir SSL sertifikası ve iki personel hesabı bu planın içerisindedir. Bu plan, Shopify Lite planından farklı olarak, Shopify sistemine tam erişim sağlar ve çevrimiçi mağazanızı bağımsız olarak oluşturmanıza olanak tanır.

Temel Shopify’ın temel özelliklerinden bazıları:

 • Iki Shopify çalışanının hesabı
 • Ürünlerinizi eklemeniz için bir limit yoktur.
 • Bir blog modülü dahildir.
 • Dosya depolama sınırsızdır.
 • Destek hatlarını 24 gün 7 saat kullanılabilir
 • Terk edilmiş sepetlerin kurtarılması (bilgilerini giren ancak işlemlerini tamamlamayan ziyaretçilerle iletişime geçin)
 • Dolandırıcılık önlemleri. (Shopify hesabınızdaki dolandırıcılık faaliyetlerini tespit eder)
 • Tüketicilerinize indirim kodları sağlayabilirsiniz.

Shopify Profesyonel Plan

Aylık ücreti $79 olan bu paket, Temel plan haricinde üç personel hesabı, raporlama ve terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma özellikleri sağlamaktadır.

Tüm özellikleri:

 • Düşük işlem ve kredi kartı ücretlendirmeleri
 • Uzman tarafından raporlama
 • Hediyeler için sertifika
 • Tam satış noktası eklemeleri

Shopify Sınırsız Plan

Bu plan aylık 299 dolardır fakat shopify bu planla birlikte müşterilerine sınırsız özellikler tanır. Tüm Shopify kullanıcıları, mağaza etkinliklerinin özetlerini gösteren çevrimiçi panoya erişebilir.

Sınırsız Shopify planına sahip müşteriler ayrıca aşağıdaki rapor türlerine de erişebilir:

 • Satış raporları
 • Kar raporları
 • Müşteri raporları (5 üzerinden 7)
 • Gelişmiş Shopify planı,
 • 15 personel hesabı
 • Gelişmiş bir rapor oluşturucu
 • Otomatik gönderim ücretlerini hesaplama özelliği