Shopify Mağazanız İçin İpucu

shopify-magazaniz-icin-ipucu

Bu yazımızda Shopify mağazanız için ipucu olarak 6 adımdan bahsedeceğiz. Shopify Mağazası açmak, ilk deneyim olarak oldukça eğlenceli ve kolay bir yöntemdir. Shopify Mağazanız henüz ilk günden rakipleriniz kadar büyük olmayabilir. Ancak bazı ipuçları ile zamanla genişleyecek ve profesyonel markalaşma yolunda ilerleyecektir.

Size vereceğimiz kritik bilgiler ile doğru alanlara odaklanabilir ve diğer mağazaların önüne geçebilirsiniz. Bu ipuçlarını Shopify Mağazanız içerisinde deneyerek başarıya ulaşmanıza yardımcı olacak doğru temeli oluşturabilirsiniz. Nihayetinde ise başarınız, başarılı olma kararlılığınıza bağlı olacaktır.

Müşteri Araştırması Yapmak

Müşterilerin davranış şekilleri, ihtiyaçları ve tercihleri sürekli değişmektedir. Bu nedenle 2021 yılına ait bir müşteri araştırması yaparak bu değişikliklere ayak uydurmak oldukça önemlidir. Böylelikle hedeflediğiniz müşterileriniz hakkında veri toplayabilir ve neye ihtiyaçları olduğunu analiz edebilirsiniz. Edinilen bilgilerle, Shopify Mağazanızı geliştirmek için doğru önlemler alabilirsiniz.

Örneğin, hedef kitlenizin satın alma işlemlerinde kuponlara olan güven seviyesi arttıysa onlara özel kuponlar sunduğunuz takip E-Mail Pazarlama Kampanya Hizmetleri kullanabilirsiniz.

İçeriklere Videoları Dahil Etmek

Video içeriği, 2021 yılı itibariyle internet trafiğinin yaklaşık %82’sini oluşturmaktadır. Bu, pek çok kullanıcının internette geçirdiği zamanın büyük bir kısmında bu tür içeriklerle karşılaştığı anlamına gelmektedir. Bu nedenle video içeriklerinizin olması, bulunma şansınızı da artıracaktır.

Açıklayıcı video içerikleri ekleme, Shopify Mağazanızın arama sonuçlarında en üste çıkmasına yardımcı olur. Mağazayla alakalı videolar hazırladığınızda, insanların bilgilerinizi keşfetmesine ve paylaşmalarına izin vermiş olursunuz. Bu durumda mağazanız ne kadar bilinirse, alacağınız dönüşümler de o kadar fazla olacaktır.

Ürün Envanterini Aylık Olarak Güncellemek

Shopify Mağazanız için düzenli olarak yapılan ürün girişi, sizi diğerlerinin önüne geçirecek bir unsurdur. Bu nedenle ilk günden tüm ürünleri yüklemek yerine, zamana yayarak bunu yapmanız daha doğru olacaktır. Her ne kadar hepsini bir anda ekleyip menüyü zengin tutmak çok cazip gelse de bu, başarı oranınız üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Her hafta ya da her ay yeni ürünler eklemek, Google için oldukça ilgi çekici bir davranıştır.

Organik trafiğin güç merkezi olan Google’a belli sinyaller vermeniz ve mağazanızı belli aralıklarla güncellemeniz gerekir. Birinci gün itibariyle tüm ürünlerinizi yükler ve bir daha asla başka bir ürün yayınlamazsanız Google trafik aldığınızı fark eder. Ancak sayfanızı tarama gereği duymaz.

Hâlbuki düzenli bir şekilde yüklenen yeni ürünler sayesinde bu dev arama motorunun tarayıcıları tarafından incelenebilirsiniz. Shopify Mağazanızı ne kadar çok güncellerseniz, web siteniz o kadar aktifleşir ve bu sayede daha fazla organik trafik almış olursunuz. Shopify Web Tasarımı burada aslında, mağazanız için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Chatbot’larla Kullanıcı Deneyimini İyileştirmek

Sohbet robotlarına sahip olmak, müşterilerin Shopify Mağazanızla hızlı bağlantı kurmasına olanak tanır. Bu robotlar, yaşanan sorunların müşteri destek temsilcisine aktarıldığı ve çözümün hemen sağlandığı yüz yüze alışveriş modelini taklit eder. Aynı zamanda 7/24 hizmet sağlayarak güven verici bir görüntü sunarlar.

Tüm bunlara ek olarak sohbet robotları, siparişleri kontrol etme ve müşteri bilgilerini güncelleme gibi destekler sunarak veri tabanını hızlı bir şekilde gözden geçirir. Bu sayede kullanıcılar bilgi almak için çok uzun süre beklememiş olur.

Mobil Ayarlarınızı Sürekli Test Etmek

Özellikle reklam kampanyalarını yayınlamadan önce, Shopify Mağazanızın mobil cihazlarda nasıl göründüğünü kontrol etmek önemli bir ipucudur. Bunun için tabletleri de kullanabilirsiniz. Bazen farklı cihazlardan bakıldığında görsellerin düzgün şekilde boyutlandırılmadığını fark edebilirsiniz.

Unutmayın ki mağazanız sadece dizüstü bilgisayarlarda görüntülenmeyecektir. Bu anlamda, gerekli mobil optimizasyonları ara ara gerçekleştirmeniz gerekir. Ve bunun yanında Kullanıcı Uyumlu Web Tasarımı uygulamanız şarttır. 2021 yılı Shopify mağazaları için mobil trafiklerde ön plana çıkan kaynaklar ise reklamlar, Instagram ve Pinterest gibi uygulamalardır.

Temayı Olabildiğince Az Özelleştirmek

Shopify ile temanıza istediğiniz gibi müdahale edebilirsiniz. Ancak olabildiğince sade tutmak ve az özelleştirmek daha doğru olacaktır. Tema tasarımı söz konusu olduğunda markanızla alakalı olmayan görselleri değiştirmeye odaklanmanız gerekir. Eğer belirli sayıda ürün için temanız en iyi sonucu veriyorsa, bu seçenekte kalmayı tercih edebilirsiniz.

Ek olarak tasarım konusunda bir profesyonele güvenmenizde ise sakınca yoktur. En iyi müşteri dönüşümleri, ana sayfadaki değişiklikler ve birkaç resim dokunuşu şeklinde olmaktadır. Burada esas olarak verilen mesaj, eğer bir problem yoksa fazla müdahale edilmemesi gerektiğidir.

İlginizi Çekebilir: Shopify Dropshipping 

İlgili İçerikler

sosyal-medyada-reklam-neden-onemli

Sosyal Medyada Reklam Neden Önemli ?

Sosyal platformlar; insanların neyi, nereden satın alacakları konusunda karar vermelerine yardımcı olmada kritik bir rol oynamaktadır. Potansiyel müşterileri ürün veya hizmetinizi seçmeye yönlendirmek istiyorsanız sosyal

Devamını Oku »
influencer-marketing

Etkili Influencer Marketing Nasıl Yapılır?

Bir influencer marketing kampanyası görmeden sosyal medyada gezinmek neredeyse imkansız. Baktığınız her yerde influencer’lar en son atıştırmalıklarını, kıyafetlerini, makyaj markalarını veya mumlarını sergiliyor ve bu sadece başlangıç. Siz de kendi markanız veya işletmeniz için bu

Devamını Oku »