SEO Araçları: En Çok Önerilenler

seo-araclari-en-cok-onerilenler

SEO Araçlarından En Çok Önerilenler

Motoru Optimizasyonu (SEO) sektörü tahminlere göre 65 milyar dolar değerinde. SEO araçları ve stratejilerinin geçici bir trend olarak kabul edildiği zamanlar hızlı bir şekilde geride kaldı. Artık teknik bilgisi olmayan modern girişimci bile çevrimiçi ve arama motoru trafiğinin önemini anlıyor.

Ücretsiz sürekli organik arama trafiği için arayışınızda size yardımcı olabilecek kimi SEO araçları vardır, ancak samandan buğdayı ayırmak zaman ve para alabilir. Neyse ki 2020 için en iyi SEO araçlarının 15’i ile bir liste hazırladık.

İşte Kategorilere Göre SEO Araçları Listeleri 

Anahtar Kelimeler İçin SEO Araçları:

 • Google Keyword Planner

Google Keyword Planner, Google Adwords reklamcılık platformunun önemli bir parçasıdır. Kullanıcıların, arama hacimleriyle anahtar kelime listelerini araştırmasına ve analiz etmesine olanak tanır.

 • SEMrush

Bu araç bir domainin aramadaki konumuna ve ayrıca daha fazla trafik yaratabilecek anahtar kelimelerin ve diğer alakalı anahtar kelimelerin sıralamasına göz atmak için tasarlanmış çevrimiçi SEO araçlarındandır.

 • LongtailPRO

Bu aracı kullanmak için SEO ustası olmanıza gerek yok. Kullanıcı arayüzü basit ve anlaşılır. Çok çabuk alışacaksınız. Bu SEO aracı, tonlarca özellikle dolu ve şimdi çevrimiçi sürümle birlikte geldiğinden, sadece bir anahtar kelime araştırma aracından daha fazlasını size sunar.

Teknik SEO Araçları:

 • Screaming Frog

Screaming Frog tüm web sitenizi “tarar” ve tüm dahili sayfalarınızın bir listesini oluşturur. Tarama düzeyini, sayfa başına dahili ve giden bağlantıları, başlık ve açıklama gibi anahtar kelime öğelerini, uzunluklarını ve HTTP durum kodlarını izler. Yeni sürümü kullanımı daha zevli ve bazı güçlü özellikler eklendi.

 • DeepCrawl

Bizim favorilerimizden biri, DeepCrawl herhangi bir web sitesini en derin seviyeye tarayarak çeşitli konular hakkında doğru bilgi sağlar. Bilgileri indeksleme, evrensel içerik doğrulama ve site gezgini ile kategorilere ayırır. Bu, web sitesinin SERPS’de (Arama Motoru Sonuç Sayfaları) daha iyi olmasını engelleyebilecek tüm teknik sorunları kontrol etmeye yardımcı olmak için inanılmaz bir SEO aracıdır.

 • Woorank

Bu araç web sitesi yayıncıları ve pazarlamacıları için ücretsiz olarak web sitelerinin SEO dostu olmasını ve diğer yönlerini değerlendirmelerine olanak tanıma amaçlı tasarlanmıştır. Web sitelerini otomatik olarak 50 kritere göre değerlendirir ve yararlı SEO ipuçları sağlar.

Geri Bağlantı Takibi ve Analizi İçin SEO Araçları:

 • Ahrefs

Dünya çapında dijital pazarlamacılar tarafından kullanılan bir bağlantı araştırma aracıdır. Geri bağlantılar ve SEO analizi için iyi bilinen bir araç olan Ahrefs, şu anda diğer benzer hizmetlerden en büyük canlı bağlantılar, büyük dizin ve en iyi dizin güncellemeleri hızı ile öne çıkıyor.

 • Open Site Explorer

moz.com tarafından geliştirilen Open Site Explorer, bağlantılar için arama motoru olarak da adlandırılabilecek bir optimizasyon aracıdır. Web sitesi sahiplerinin kendi web sitesine giden bağlantıları izlemesi için yardımcı olur. Genel bağlantı sayıları ve bir URL’ye bağlantı veren domainlerin yanı sıra bağlantı metni dağıtımı ve daha fazlası gibi istatistikleri gösterir.

 • Majestic

Dünyanın en büyük Link Index veritabanı olduğu iddia edilen Majestic’in Backlink Checker araçları, dünyanın her yerinden taranan dünyanın en kapsamlı back-link verilerine dayanarak World Class olarak tanınır.

Link İnşaası İçin SEO Araçları:

 • Link Resarch Tools

Bir tür swiss çakısı gibi olan Link Research Tools, 24 kaynağın tam olarak toplanması, yeniden taranması ve tüm bağlantıların doğrulanması gibi benzersiz özellikler sağlayan en iyi internet pazarlama araçlarından biridir.

 • Ontolo

Ontolo, sağladığınız konuya, bağlantı türlerine ve ifadelere dayalı bağlantı olasılıklarını bulmak için tasarlanmıştır. Ontolo, SEO araçlarını yeni başlayanlar için değil, aynı zamanda seviyelerinden bağımsız olarak, ileri düzey kullanıcılar için de yaptı; araçlarını maksimum kapasitelerinde kullanabilirsiniz.

 • WhiteSpark

Sıralamanızı geliştirin ve Link Prospector ile en iyi bağlantı fırsatlarını keşfedin. Whitespark bağlantı araştırıcısı ve alıntı araçlarının yardımıyla 1000’lerce bağlantı kurma ve erişim potansiyelini dakikalar içinde sizlere sunuyor.

Sıralama Takibi Araçları:

 • Google Search Console

GSC ile kullanıcıları sitenize getiren anahtar kelime sorgularının yanı sıra her bir anahtar kelime için aldığınız gösterim, tıklama ve tıklama oranı verilerini gösteren Arama Trafiği> Arama Sorguları’na gidebilirsiniz. Anahtar kelimeler için ortalama konumunuzu bile görebilirsiniz

 • Advance Web Ranking

Advance Web Ranking, arama motorlarındaki sitelerin izlenmesi, yönetilmesi ve raporlanmasına odaklanan bir SEO yazılım paketidir.

 • Authority Labs

Anahtar kelime izleme aracıdır ve temel özellikleri Google, Bing ve Yahoo SERP’leri izleme yeteneğidir, izlenen anahtar kelimeleriniz için tahmini arama hacmini ve  seçilen bir anahtar kelime için günlük sıralama grafiklerini görüntüler.

Daha fazla SEO önerisi için Google Görsel SEO: Google Görsel Arama konulu blog yazımıza da inceleyin!

Kaynak: https://www.pagetraffic.com/blog/top-15-most-recommended-seo-tools/

 

 

İlgili İçerikler

gorsel-pazarlama-baslamak-icin-5-sebep

Görsel Pazarlama

Görsel Pazarlama: Başlamak için 5 Sebep Son yıllarda, sosyal medya iş pazarlamasında baskın bir güç haline gelmiştir. Dünyanın dört bir yanındaki şirketler, Facebook ve Instagram

Devamını Oku »