Neden e-mail pazarlaması stratejileri geliştirmelisiniz?

Çünkü e-mail pazarlaması yatırımlarınızın karşılığını maksimum seviyede alabileceğiniz bir pazarlama yöntemidir. Yapılan araştırmalar, mail yoluyla ulaşılan insanların satın alma faaliyetlerinin hiç mail almayan insanlardan daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Henüz bir e-mail stratejiniz yoksa, satışlarınızı artırmak ve müşterilerinizler etkileşime geçmek için şimdi başlayabilirsiniz. Ekibimizdeki uzmanlarımız işletmeniz için özel olarak geliştirilmiş e-mail kampanyalarıyla hedeflerinize ulaşma

E-mail bülten kampanyaları

Pazarlama hedeflerinize uyan ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak tasarlanmış bir e-mail kampanyası hazırlarız. Bu, bloğunuzdaki gelişmelerden okurlarınızı haberdar etmek, satış dışı etkileşim kazanmak veya satış hunisine dahil alıcılar için etkinlik odaklı otomatik mesajları içerebilir.

İnsanlar düz metin şeklinde elektronik posta almak yerine her zaman tasarım olarak dikkat çekici ve canlı görseller içerenleri tercih eder. Ekibimizdeki profesyonel tasarımcılarımız işlevsel, dinamik renklere sahip ve işletmeniz için gerekli araçları içeren bültenler hazırlar. Ayrıca tüm mail bültenlerini mobil ve masaüstü cihazlarla uyumlu şekilde tasarlarız.

Hedef kitleniz için dikkat çekici ve kişiselleştirilmiş içeriklerle alıcıları müşterilerinize çevirmek artık daha kolay. Bülten abonesi tüm alıcılarınız, doğru zamanda doğru ihtiyaçlarına hitap eden yeniliklerden haberdar olur.

Bülten hazırlama sürecinin yanında sitenizdeki çeşitli optimizasyonlarla bülten abone sayınızın da arttığından emin oluruz. Farklı sektörlerdeki deneyimlerimizle e-maillerinizin verimli sonuçlar elde etmesini ve minimum abonelikten çıkma oranı sağlarız.

Birçok işletme e-mail pazarlaması kullansa da sonuçlarını nasıl takip edecekleri hakkında bir fikirleri yoktur. Bizse aşağıdaki yöntemleri kullanarak sonuçları kolayca takip etmenizi sağlıyoruz:

 • Açık oylama, sitenize yönlendirilen trafik ve muhtemel satışları içeren faaliyetler olmak üzere birçok detaya sahip rapor oluştururuz. Elde ettiğimiz bu verilerle, kampanya harcamalarınızın gelir elde etmeye de katkısını görmüş olursunuz.
 • E-mail kampanyanızı dair tüm verileri Google Analytics üzerinden takip edebilirsiniz. E-mail kampanyalarınızı Google Analytics’e entegre ederek, sitenizdeki tüm aktivitelere dair detaylı fikir sahibi olmanızı sağlıyoruz.

E-mail Pazarlamasının Avantajları

Yapılan araştırmalar e-mail alan müşterilerin hiç e-mail almadıkları işletmeye göre daha çok para harcadıklarını kanıtlamıştır.

E-mail pazarlaması yüksek yatırım getirisine sahip ve işletmenizin etkileşimini üst seviyelere taşıyan bir pazarlama yöntemidir. Sayısız avantajının yanında, aşağıdaki maddelerle e-mail pazarlamasının nasıl etkili olacağına dair fikir edinin.

Bir E-mail Kampanyası Başlatın

Daha yüksek bir yatırım getirisi, üstün erişilebilirlik ve müşteri sadakati hedefiniz varsa şimdi bir e-mail kampanyası başlatın. Ekibimizin yardımıyla e-mail pazarlaması markanızın ve işletmenizin değerini artırmanızı sağlar.

Ajansımızla çalışma süreniz boyunca aşağıdaki hizmetleri de almış olursunuz:

 • Kişiye özel olarak tasarlanmış e-mail şablonu
 • A/B testi ve e-mail otomasyonu
 • Kampanya stratejisi belirleme ve uygulama
 • Aylık raporlama ve analiz
 • İçerik yazma ve görsel, video, vb. üretme
 • Abone sayısını artırmaya yönelik uygulamalar
 • Sosyal medya ve diğer kampanyalarla entegre edilmiş faaliyetler
 1. Farklı müşteri kitlelerine hitap eden içerik

Kişiselleştirilmiş içerik e-mail pazarlamasının en önemli faydalarından biridir. Farklı hedef kitlelere uygun mail hazırlamak her zaman daha pratiktir. Afiş kampanyalarını özelleştirilmiş içerikle baskıya uygun hale getirmek fazladan harcamalar gerektirebileceği gibi bunu e-mail ile yapmak ekstra masraf doğurmaz.

 1. Pratik ve Hızlı Dağıtım Süreci

Diğer pazarlama yöntemlerine nispeten e-mail pazarlaması her zaman daha az iş yükü gerektirir. Dakikalar içinde binlerce kişiyle ekstra eylemler olmadan etkileşime geçersiniz.

 1. Test Maili ve Optimizasyon

Farklı mesajları farklı yollarla test etmeniz mümkün. Bir e-mail kampanyası için farklı birçok mail içeriği hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde hangi içeriğin daha çok etkileşim aldığı test edilebilir.

 1. Uygun bütçe dostu

E-mail pazarlaması en maliyetsiz pazarlama yöntemlerinden biridir. Yapılan araştırmalar, e-mail kampanyalarının diğer pazarlama faaliyetlerine nazaran yüzde 20’ye yaklaşan bir oranda daha az maliyetli olduğunu göstermiştir. Böylece bütçenizi aşmadan daha çok insana ulaşmış olursunuz.

 1. Müşteri Sadakati Elde Etmenin Kolay Yolu

Düzenli işleyen e-mail kampanyalarınız tüketicinizle etkili bir bağ ve iletişim kurmanızı sağlar. Bir sonraki adımda ise periyodik e-mail kampanyalarının satışlarınıza nasıl yansıdığını görürsünüz.

 1. Analiz ve Takip Süreci

Tıklamalar, açılış oranları, ve diğer ölçümleme metotlarıyla kampanyanızın sonuçlarını ve işleyişini takip edebilirsiniz.

 1. Geniş Etki Alanı

Geleneksel pazarlama yöntemlerine nazaran, e-mail pazarlaması daha çok kişiye ulaşabiliyor. Gün boyu mail kutumuzu kontrol ediyor ve bunu her türlü cihazdan yapabiliyoruz. İşte bu yüzden daha çok insan, sorunsuz bir şekilde kampanyalarınızdan haberdar olabilir.