Shopify Mağazanız Profesyonel Gözüksün

Shopify-magazaniz-profesyonel-gozuksun

Başarı İpuçları:

WooCommerce, Magento dışında Shopify online bir mağaza kurmak için en popüler seçeneklerden bir tanesi. Çoktan ticari serüveninize başladınız ancak istediğiniz sonuçları alamadınız mı? Yüksek rekabet, uygun olmayan ürün ya da fiyatlar e-ticaret başarısızlığına yol açan en yaygın problemlerdendir. Ancak, yetersiz ve profesyonel olmayan tasarımları kullanıyor olmak da gözden geçirilmesi gereken bir faktördür. Aşağıda sizler için bu faktörlerin detaylı incelemesini yaptık ve nasıl Shopify mağazanızı ve dizaynını geliştirebileceğinizden bahsettik.

Shopify Mağazanızı Nasıl Daha Profesyonel Gösterebilirsiniz? Başarılı Olmak İçin Beş İpucu

Premium İç Arama Motoru Sunar

Çoğu online mağazanın arama motoru yetersiz oluyor ve kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt veremiyor.

Özellikle yüksek sayıda stoklara sahip e-ticaret sitelerinde, arama özelliği müşteriler için oldukça fayda sağlıyor. Bununla birlikte uygun filtreleri ve segmentasyon seçeneklerini kullanmak sizin için çok faydalı olacaktır.

Shopify Profesyonel Dizayn: Arama Motorunun Gizlenmesi

Arama kutusu her zaman görünür olmalıdır. Arama motorunun gizlenmesi bir hata olacaktır çünkü müşteriler için uyuşmazlığa ve sonrasında birçoğunun siteyi terk etmesine neden olacaktır. Ayrıca, arama motorunuz otomatik tamamlama özelliğiyle çalışabilmelidir ki bu da kullanıcıların daha hızlı arama yapabilmelerini sağlar.

Buna ek olarak, arama sonuçlarının kodları insanların yapabilecekleri yazım hatalarına uygun olarak kodlanmalıdır ki olası arama hatalarında bile kullanıcı doğru sonuca yönelebilsin.

Piyasadaki en iyi e-ticaret mağazaları pazarlama kampanyalarını arttırmak için iç arama motorlarında big data özelliklerini kullanırlar. Onların özelliklerini takip edin ve mail ve diğer davetlerde kullanmak üzere kullanıcıların arama geçmişlerinden faydalanın.

Bu özellik Shopify mağazanızı daha profesyonel göstermek için kullanacağınız en önemli ipuçlarından birisi.

Ürünler İçin Özelleştirilmiş Görseller ve Videolar Kullanın

E-ticaret faaliyetleriniz stokların tamamını üretmek için tek başına yetersiz kalacaktır. Normal ve ideal olan size ürünleri gönderen ve ürünler için örnek fotoğraflar gönderebilecek birkaç tane tedarikçiye sahip olmaktır.

Kendi fotoğraflarınızı ve videolarınızı çekmek yerine bu örnek ürün fotoğraflarını mı kullanıyorsunuz? Öyleyse hata yapıyorsunuz demektir.

En başarılı e-ticaret mağazaları kendileri için özelleştirilmiş içerikleri kullanıyor. Ürünleriniz için bir başkasının herhangi bir yerden bulabileceği görselleri asla kullanmayın. Başarılı e-ticaret mağazaları ürünleri çok daha güzel sergileyebilmek için kendi fotoğraf çekimlerini yaparlar.

Yüksek kaliteli ve göz alıcı görseller ürünleri ziyaretçilerinizin gözünde çekici yapmak için şarttır. Dokunamadıkları, koklayamadıkları ya da tadamadıkları için fotoğraf ve videolar müşteriler için en önemli belirleyicilerdir.

Fotoğraf ve videolarınız ürünlerinizi tanıtmak için en iyi araçlardır, bu yüzden onları kişiselleştirin ve kalitelerini arttırın.

Doğru Renkleri Seçin

Shopify mağazanızı daha profesyonel göstermenin diğer bir yolu da renk paleti seçiminden geçer. Renklerin insan hisleri üzerinde etkileri vardır ve doğru seçildiklerinde müşterilerin gözünde mükemmelliği yaratır. E-ticaret yapan kişiler ise bu güçlerinin farkındadır.

Online mağazanızı tasarlarken sadece markanızı kurumsallaştırmaya değil, müşterilerinizde hangi hisleri uyandırmak istediğinize de odaklanın.

Genellikle en fazla 2 veya 3 rengin birbiriyle uyumlu şekilde kullanılması en ideal olandır. Renklerin birbiriyle uyum içinde olması ve renklerin tonlarına çok dikkatli bir şekilde karar verilmesi büyük önem taşır.

Belirli renklerin müşteriler üzerinde nasıl etkisi olduğuna bir bakalım:

Kırmızı; hırs, enerji, tutku ve liderlik hislerini aşılar. Virgin ya da Red Bull gibi markalar bu rengi kullanıyor.

Açık ve koyu mavi; güvenilirlik, kibarlık ve sorumluluk gibi duyguları hissettirir. Birçok marka müşterileri üzerinde güvenilirlik yaratmak istediği için bu renkleri kullanıyor.

Turuncu; iyimserlik, motivasyon ve müşteriyi yöneltme gibi şeyleri çağrıştırır. Amazon dahil Zalando gibi e-ticaret siteleri bu rengi kullanıyor.

Bu renklerin kombinasyonu ise çeşitlilik, özgürlük, yaratıcılık gibi hisleri çağrıştırır. Yalnızca Google logosunda değil eBay gibi yerlerde de görülebilir.

Yüklenme Zamanlarınızı Hızlandırın

Shopify mağazanızın geliştirilmesi ve en iyi e-ticaret faaliyetlerinin sağlanması için yüklenme süreleri büyük önem taşıyor.

Amazon’u diğer rakiplerinden ayıran özelliğin 0.5 saniyelik yüklenme hızı olduğunu biliyor muydunuz?

Yüklenme hızınızı artırtmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler:

Eklentileri, araçları ve diğer ihtiyacınız olmayan uygulamaları kaldırın. Bunların hepsi yüklenme zamanını arttıran faktörlerdir.

Görsellerin ölçülerini ayarlayın ve boyutlarını azaltın. Görsel boyutları yükleme hızını yavaşlatan bir başka faktördür.

Yüklediğiniz görselleri 2-3 ile sınırlandırın. Yapılan araştırmalar çoğu kullanıcının ilk iki veya üç görsele baktığını gösteriyor. Peki ya geriye kalanlar? Bunlar ise sadece yükleme hızınızın düşmesine neden oluyor.

SSL sertifikasını ve diğer güvenlik şartlarını uygulayın.

Gizlilik ve güvenlik müşteriler için giderek önemi artan faktörlerden.

Gizlilik ve güvenliğin Shopify mağazanızın tasarımıyla bir alakası olmadığını mı düşünüyorsunuz? SSL sertifikaları ve diğer güvenlik şartları sağlandığında birçok profesyonel e-ticaret mağazası için estetik farklar da yaratır. Çünkü müşteri sizin sitenize girdiği zaman tarayıcılarında yeşil bir kilit görmelidir. Bu onları güvende hissettirecektir.

Ayrıca müşterinizin kontrol yani satış işleminin son aşamasındayken ‘Güvenli Ödeme’ ya da ‘İade Garantili’ ikonlarını ve işaretlerini görmeleri de aynı güven hissini yaratır ve satın alma kararlarını etkiler.

Bu yazımızı beğendiyseniz Shopify Google ADS Yazımıza  göz atabilirsiniz!

İlgili İçerikler

gorsel-pazarlama-baslamak-icin-5-sebep

Görsel Pazarlama

Görsel Pazarlama: Başlamak için 5 Sebep Son yıllarda, sosyal medya iş pazarlamasında baskın bir güç haline gelmiştir. Dünyanın dört bir yanındaki şirketler, Facebook ve Instagram

Devamını Oku »