Shopify: Büyümesi Hakkında 4 Gerçek

Shopify-buyumesi-hakkinda-4-gercek

Shopify Hakkında 4 Gerçek

Son zamanlarda, e-ticaretin yükselişi ve markaların ürünlerini ve hizmetlerini nasıl sattıkları, Shopify merkezli olarak anlatılan bir hikaye. Kendisini “işinizi başlatmak, çalıştırmak ve büyütmek için ihtiyacınız olan tüm e-ticaret ve satış noktası özelliklerine sahip bir platform” olarak tanımlayan Shopify, geçen sonbaharda 1.5 milyar dolardan fazla gelir ve bir milyondan fazla dükkan ile hızlı bir artış yaşadı geçenlerde ” Son bir yılda 218 milyon insanın Shopify üzerine inşa edilmiş bir mağazadan bir şey satın aldığını bildirdi.” Bu istatistiklerin ardından Shopify gerçekleri merak konusu oldu.

E-ticaret çözümleri, abonelikleri, sosyal medya platformları içindeki satış noktaları ve POS seçenekleri markaların sorunsuz bir şekilde fiziksel mağazalardan online mağazalara geçişini sağladı. Böylece Shopify gibi hizmetler tüketici ve dijital pazarlamacılar için giderek daha gerekli hale geldi.

Shopify, Markalara Tüketicilere Ulaşmanın Kolay Yollarını Sunuyor 

Son altı ay boyunca, sayısız işletme online olarak hareket etmek zorunda kaldığında, Shopify birçok küçük çaplı, bağımsız ve aile işletmesi için vazgeçilmez bir hizmet haline geldi. Shopify gerçekleri hakkında yakın tarihli bir Forbes makalesine göre, “Platformda oluşturulan yeni mağazalar karantina sırasında %62 arttı. Ve en şok edici istatistik: online sisteme geçen mağazalar, online siparişlerle kayıp kişisel satışların %94’ünü telafi etti. Ve “ Küçük işletmelerin %20’si, karantina sırasında ilk kez online bir ürün sattı.”

  1. Shopify Kurucuları Kullanmak İstedikleri İşi Kurdular

Kurucuları Tobias Lütke, Daniel Weinand ve Scott Lakewe online snowboard mağazaları için diğer e-ticaret platformlarını denedikten sonra hayal kırıklığına uğradılar, çünkü çevrimiçi mağazalar ve vitrinler mevcut işlevsellikten çok uzaktı. kurucular, mevcut e-ticaret platformlarında neyin işe yaramadığını anlayarak, satıcılara ve Shopify’a fayda sağlayan özelliklerle gerçekten işe yarayan bir platform oluşturabildi. Shopify hizmetleri, markaların online mağazalarını özelleştirmelerine, mallarını internet üzerinden satmalarına ve basit, statik bir vitrinin ötesine geçmelerine olanak tanır.

  1. Shopify Katmanlı Aboneliklere Geçiş Yaptı

Bir diğer Shopify gerçekleri ise, Shopify 2007 yılında sağlam ve çok yönlü katmanlı bir abonelik hizmetine geçti ve bu iş modeli,  iş ve geliri anlamlı bir şekilde ölçeklendirmeye başlamasına yardımcı oldu. Online mağaza oluşturmak isteyen perakendeciler durumlarına ve hedeflerine göre farklı aylık planlar oluşturdu. Büyük, yüksek hacimli işletmelerden küçük bloglara kadar farklı hedefleri olan işletmeler için ek aylık planlar oluşturmaya başladı.

  1. Sorunsuz ve çeşitli ödeme yöntemleri, tüketicilerin markalardan beklediği satışları sunar

Shopify ekosistemi markaların ödeme seçeneklerini istedikleri gibi ayarlayabilmesini sağlar ve birçok ödeme seçeneği sunar.  Markalar, üçüncü taraf kredi kartı ödemelerini, Amazon ve Paypal gibi birçok seçeneği de seçebilir. Shopify tarafından 2017 yılında tanıtılan Shop Pay, platformda markalardan alışveriş yapanlar için en kolay, “hızlandırılmış” ödeme yöntemidir. Sonuç olarak, Shop Pay, lansmanından bu yana dünya çapında 40 milyon tüketici tarafından kullanılıyor. Shopify kısa bir süre önce, titrek ekonomik zamanlarda büyük bilet satan markalara fayda sağlayabilecek bir satın alma seçeneği olan “şimdi al, sonra öde” seçeneğini sunacaklarını açıkladı.

  1. Shopify uygulama mağazası işlerinin büyüyen bir diğer sektörüdür

POS uygulaması, satıcıların satış işlemlerini “fiziksel bir mağaza veya pop-up ayarında ”  sürdürmesine izin verir.  IPad ya da cep telefonunuzdan ürünleri bulmak, sipariş süreçleri, ödeme, kredi kartları, makbuzları almak gibi süreçleri yönetebilirsiniz POS işlemleri, Shopif markalarının tüketicilerle çevrimdışı ilişkiler kurmasını nasıl mümkün kıldığını gösteren önemli bir parçadır, bu da özellikle küçük işletmeler için önemli olabilir.

Son zamanlarda, Shopify, tüketicilerin markalardan ve satıcılardan siparişlerini izlemelerine ve ayrıca Techcrunch’a göre “önerilen ürünlerin bir özet akışına göz atmasına, her marka hakkında daha fazla bilgi edinmesine ve tek tıklamayla alışveriş ödeme işlemini kullanarak alışveriş yapmasına” olanak tanıyan bir mağaza başlattı. Mağaza şimdiden  16 milyon tüketici tarafından kullanılıyor.

E-Ticaret Burada Ve Uyum Sağlayan Markalar Gelişebiliyor

Forbes’e göre, ” internet alışverişi son 12 haftada [Mart ayından bu yana] son on yılda olduğundan daha fazla büyüdü.” Ayrıca, işlerini online olarak başarılı bir şekilde hareket ettiren birçok işletmenin, karantinanın sona ermesinden sonra bile çevrimiçi varlıklarını optimize etmeye devam etmesi muhtemeldir. E-ticaret platformları, markalara yeni tüketicileri yakalamak ve yeni online işletmelere kalıcı bir büyüme oluşturmak için ihtiyaç duydukları araçları sunabilir.

Shopify Gerçekleri ile alakalı yazımızı beğendiyseniz Shopify Pinterest ile Mağazanızı Büyütün adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

 

İlgili İçerikler

shopify-nasil-para-kazanilir

Shopify: Nasıl Para Kazanılır?

  Shopify, özellikle tüketiciler çevrimiçi alışverişe gittikçe daha fazla geçiş yaptıkça popülerliği giderek artan bir e-ticaret platformudur. Onunla ile ilgili en iyi ayrıcalıklarından biri, hem

Devamını Oku »