SEO Anahtar Kelimeleri

seo-anahtar-kelimeleri

SEO Anahtar Kelimeleri

SEO Anahtar Kelimeleri: Sayfa Başına Kaç Anahtar Kelime Kullanılır?

Soru: Ana sayfayı optimize etmek için yalnızca bir anahtar kelime mi kullanmalıyım yoksa başka birkaç  SEO anahtar kelimeleri mi eklemeliyim? Açılış sayfaları ve blog sayfaları için anahtar kelime stratejisi ne olmalıdır?

Yanıt: Web sitenizdeki tüm sayfalar için doğru anahtar kelime eşleme stratejisini seçmek çok önemlidir. İster ana sayfa ister mikro / blog sayfası veya bir açılış sayfası olsun, her sayfanın anahtar kelime sayısına farklı bir yaklaşımı vardır.

En baştan başlayalım:

Sayfa Özelinde SEO Anahtar Kelimeleri

Mikro veya Blog Sayfaları

Blog sayfaları, belirli bir konuya odaklanan belirli sayfalardır. Bu nedenle, bu sayfalar için kesinlikle sayfa başına bir anahtar kelime kullanın. Anahtar kelime merkezli bir başlık etiketi ve Meta açıklama etiketi yazın. Sayfa İçi içeriğinde, anahtar kelime hedefini destekleyen ve anahtar kelime açısından zengin bir metin bulunmalıdır.

Açılış Sayfaları

Açılış sayfaları bir anahtar kelime ailesine odaklanmalıdır. İlgili birkaç yardımcı kelimeden oluşan bir anahtar kelime ailesi seçebilirsiniz. Bu durumda başlık etiketi ve Meta etiketi de anahtar kelime odaklı olmalıdır. Tıpkı blog sayfaları gibi, Sayfa İçi içeriği için anahtar kelime hedefini destekleyen metin anahtar kelimesini kullanın. Site navigasyonu ve ana sayfadan açılış sayfalarına gelen bağlantıları hedef kelime ailesinin etrafında oluşturun.

Ana Sayfa

Durum ana sayfada biraz daha karmaşık olabilir. Ana sayfanın başlık etiketi ve Meta açıklama etiketi hakkında çok dikkatli olmalısınız. Ana sayfa için çok rekabetçi ve yüksek önceliğe sahip anahtar kelimeler seçmeniz önerilir. Başlık etiketi ile başlayın. Google’da yalnızca yaklaşık <69 karakter görünür olsa da, başlık etiketi <80 karakter sınırına tabidir.

Ana sayfadaki tüm anahtar kelimeler ve kullanıcıları ana sayfadan açılış sayfalarına yönlendiren anahtar kelimeler çok güçlüdür. Ana sayfa çok etkili olduğu için, tek bir anahtar kelime üzerinde blog sayfası kadar kesin bir nokta bulunamaz. Formül, hepsinin birlikte çalışmasını sağlamaktır.

SEO stratejileriniz için anahtar kelime önerilerimizden memnun kaldıysanız, Google’ın son güncellemesi hakkındaki nofollow link adlı yazımızı da okumanızı öneririz. Dijital pazarlama üzerine daha fazla yazı için takipte kalın!

Kaynak: https://www.pagetraffic.com/blog/how-many-keywords-to-use-per-page-for-seo/

İlgili İçerikler