Shopify: İşletme İşiniz İçin Neden Kullanılmalı?

Shopify-isletme-isiniz-icin-neden-kullanilmali

Neden Shopify?

 Shopify İşletme yi İçin Neden Kullanmalısınız? İşte Beş Neden:

Shopify işletmeyi nasıl kullanabilirsiniz? Konu shopify işletme için web sitesi kurmaya geldiğinde seçim yapmanızı gerektirecek pek fazla seçenek ortaya çıkıyor. Bazen bu kadar fazla seçenek sizler için bunaltıcı oluyor ve karşınıza çıkan ilk web sitesine yönelebiliyorsunuz.

En ucuz, en basit ve en uygun yol için sitenizi Shopify  üzerinden kurun, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi hemen satmaya başlayın.

Shopify üzerinden satış yapmak için teknoloji uzmanı olmanıza gerek yok. Ortada eBay ya da Amazon gibi devasa satış siteleri varken sizin için en iyi seçenek Shopify ile birlikte hızlıca başlamak.

Geçen ay, önde gelen çok kanallı ticaret platformu Shopify, yaptığı basın açıklamasında şu anda dünya çapında 175 ülkede 500.000’den fazla işletmeye güç verdiğini duyurdu. 2012 yılından bu yana Shopify platformundaki satıcı sayısı her yıl ortalama %74 oranında arttı ve bu satıcılar 40 milyar doların üzerinde satış elde etti. 1,2 milyondan fazla kişi Shopify arka uç platformlarını aktif olarak kullanıyor.

Bir diğer şaşırtıcı gerçek ise, kadın girişimcilerin Shopify üzerinden erkeklerden daha fazla işletme kurmuş olmasıdır. Shopify üzerinden işletmelerini kuran insanların %52si kadın, %47si ise erkek girişimciler olmuştur. Shopify satıcıları: 18 – 24 (%7,3); 25 – 34 (%37,5); 35 – 44 (%30,0); 45+ (%24,9). Satıcılar, Shopify üzerinden geçen yıl Black Friday ve Cyber Pazartesi günü gibi indirim günlerinde dakika başına 100.000 $ üzerinde satış gerçekleştirdi ve son 12 ayda 131 milyonun üzerinde kişi Shopify üzerinden alışveriş yaptı.

İşte işletmenizi Shopify üzerinden kurmanız için beş neden:

Shopify İşletme Büyük Markalar Neden  Kullanıyor?

Eğer büyük, bilinen markalar için Shopify iyi bir tercih ise, o halde sizin ve e-ticaret siteniz için de Shopify kesinlikle iyi bir tercih olur. Lollapalooza ve Amerikan caz müzisyeni Jimmie Vaughan gibi isimler de ürünlerini satmak için Shopify kullanıyor. SMS Audio, Bohemian Guitars ve Leather Head Sports da Shopify kullanıyor ve tüm bunlar e-ticaret trafiğinizi arttırmak ve bunu Shopify üzerinden yapmak için size iyi nedenler sunuyor.

Tesla, Nestle GE, Red Bull ve Kylie Cosmetics gibi markalar tarafından da Shopify kullanılıyor.

Shopify İşletme: Sunucu Maliyeti Konusunda Endişe Etmenize Gerek Yok

Birçok  işletme sunucuların fiyatları nedeniyle kapanıyor. Ancak Shopify işletme  için böyle bir durum söz konusu değil çünkü fiyatlar Shopify tarafından belirleniyor. Birkaç farklı plan seçeneği ve aylık üyelik seçenekleri içinden size uygun olanı seçebilirsiniz. Shopify 14 günlük bir süre için ücretsiz deneme fırsatı sunar. Böylece online mağazanızı kurabilir ve size uygun planı daha sonrasında seçebilirsiniz. Fiyat aralığı ise 29$ ve 299$ arasında değişmektedir.

Shopify İşletme: Yıllık Planlar İçin İndirim Sunar

Herkes aylık ödeme planlarından hoşnut olmadığı için Shopify yıllık ve bienal planlar için indirim seçenekleri sunuyor.  Yıllık ödemeleri tercih ederseniz %10; bienal planlarını tercih ederseniz şirketiniz %20 indirim alır.

SaaS Hizmetleriyle Beraber Shopify Mükemmel Uygulama Entegrasyonları Sağlıyor

Saas servis şirketlerinin müşterileri aynı zamanda Shopify’ın aylık planlarına aşikar oldukları için Shopify onlar arasında popülerliğini koruyor.

Bu nedenle Shopify üzerinden aradığınız yenilikçi servisleri daima bulabileceksiniz. Ayrıca bunların çoğu ücretsiz planlar sunuyor. Tam tersine SaaS firmaları, woo ticaret veya open cart gibi rakip e-ticaret platformlarını kullanmakta istekli değildir, çünkü onları kullanan insanlar aylık abonelik ücretleri ödemez. Bu nedenle birçok elverişli servis bu platformlar için entegre değildir.

Uygulama entegrasyonu size zaman kazandıracak, para tasarrufu sağlayacak, hataları azaltacak, uygulamanıza daha iyi bir veri içyüzü sağlayacak ve tüm bunları karmaşık olmayan bir yolla daha ucuza mal ederken müşterilerin işini de kolaylaştıracak.

Güvenlik ve Güvenilirlik

Shopify, müşterilerine herhangi bir saldırıya karşı 7/24  küresel bir güvenlik ağı sağlayan ve olası bir hatada size bu problemi çözmeniz için her türlü yardımı sağlayan bir servis hizmetine sahip. Ayrıca, eklentilerinin belirli bir standartı vardır ve truva atları veya virüs verme riski teşkil etmeyecektir. Bunun yanında Shopify, kredi kartlarını kabul etmek ve hassas bilgileri nasıl çalıştığına dair teknik ayrıntıları bilmek zorunda kalmadan depolamak için SSL ve hatta PCI uyumluluğunu kullanır. Diğer kaynaklarda böyle bir teklif bulunmuyor ve bununla birlikte aynı fiyata bu düzeyde güvenlik ve güvenilirlik sağlayabilen başka bir alternatif de mevcut değil. Diğer şirketler sizden çok daha fazla ücret alacaktır.

Makalemiz ilginizi çektiyse Shopify ile ilgili diğer içeriklerimize de Shopify Blog yazımıza göz atabilirsiniz.

İlgili İçerikler