Shopify Kullanmak İçin 10 Neden

shopify-kullanmak-icin-10-neden

 

  1. Shopify Kurulumu ve kullanımı hem Hızlı hem Kolay

Shopify, Magento gibi kendi kendine barındırılan platformlarda ortaya çıkabilecek sunucular ve geliştirme maliyetleri konusunda endişelenmeden bir çevrimiçi mağazayı hızlı bir şekilde açmanın kolay bir yolunu sunar. Yönetici arayüzü temiz, kullanıcı dostu ve oldukça sezgiseldir çünkü tüm özellikler mantıksal olarak yapılandırılmıştır. Ayrıca Shopify sitesinde kapsamlı belgeler ve video kılavuzları da bulabilirsiniz. Gerçekten ihtiyacınız olan tek şey satmak için bir ürün.

 

  1. Teknoloji Endişesi Yok

İyi haber! Temel bir Shopify mağazası başlatmak için herhangi bir teknik uzmanlığa ihtiyacınız yoktur; tüm yazılım ve barındırma, Shopify tarafından sağlanır. Bu yalnızca çalışmaya başlamayı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda Shopify’ın barındırma hizmetinin tek başına elde edebileceğinizden daha hızlı ve daha güvenli olması muhtemeldir, ayrıca alabileceğiniz trafikteki ani artışları kolayca karşılayacaktır. Shopify ayrıca tüm yazılım güncellemelerini de halleder. Böylece tüm çabalarınızı satışa odaklayabilir ve teknik konular hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

 

  1. Güvenli ve Emniyetli

 

Bir e-ticaret mağazanız varsa, kredi kartı bilgileri ve sabırsız müşteriler dahil olmak üzere hassas müşteri bilgileriyle ilgileneceksiniz. Bu, sitenizin hızlı, güvenli ve her zaman çevrimiçi olması gerektiği anlamına gelir. Barındırılan bir çözümün en büyük avantajlarından biri sağladığı güvenilirliktir. Shopify, mağazanızın ve alışveriş sepetinizin her zaman kullanılabilir durumda olmasını sağlamak ve sayfaların hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlamak için tüm sunucu bakımı ve yükseltmeleriyle ilgilenir.

Mağazanızın tüm verileri şifrelemesi ve güvenli bir bağlantıdan geçirmesi için SSL sertifikaları etkinleştirilebilir, ayrıca Shopify sizin için PCI uyumluluğunu üstlenir.

 

  1. 7/24 Müşteri Desteği

Shopify müşteri desteğine çok önem verir. 7gün 24 saat ulaşabilir ve yanıt verme süresi çok hızlıdır yani işletmeniz asla yalnız başına değildir. Telefon, e-posta veya web sohbeti yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bir dizi topluluk forumu, Shopify Yardım Merkezi’nde kapsamlı belgeler ve bir dizi gelişmiş Shopify Üniversite kılavuzu bulunmaktadır.

 

  1. Shopify Mobil Uyumlu

Web sitelerine yapılan mobil ziyaretler artık masaüstünden daha yüksek olduğundan, mobil cihazlar için optimize edilmiş bir siteye sahip olmak isteğe bağlı değil çok önemlidir. Neyse ki Shopify bunu biliyor. Shopify’ın tüm temaları mobil uyumludur ve platform, ücretsiz yerleşik bir mobil ticaret alışveriş sepeti içerir, yani mağazanız tüm cihazlarda harika görünür ve müşterileriniz nerede olurlarsa olsunlar özgürce alışveriş yapabilir.

Ek olarak, dilerseniz hareket halindeyken mağazanızı yönetmenize izin veren ücretsiz iPhone ve Android uygulamaları vardır.

 

  1. Özelleştirilebilir

Shopify Tema Mağazasında seçim yapabileceğiniz (ücretsiz ve ücretli) 160 tema vardır, bunların tümü mobil uyumludur ve ThemeForest gibi sitelerde yüzlerce mevcuttur. Her tema, kod düzenlenerek tamamen özelleştirilebilir. Bu nedenle, marka kimliğinize uyan güzel ve benzersiz bir çevrimiçi mağaza oluşturmak çok kolay!

 

  1. Shopify Uygulaması

Shopify’ın uygulama mağazası, mağazanıza ekleyebileceğiniz bir işlevsellik hazinesidir. İncelemeler, müşteri istek listeleri ekleyebilir, derinlemesine analizler alabilir, etiketleri ve paketleme fişlerini yazdırabilir, muhasebe yazılımları, nakliye programları ve sosyal medya siteleriyle entegre edebilirsiniz, mevcut tüm pazarlama uygulamalarından bahsetmeye bile gerek yok. Aralarından seçim yapabileceğiniz 1500’den fazla kişi ile, ne yapmak isterseniz isteyin, büyük olasılıkla bunun için bir uygulama olacaktır. Birçoğu ücretsiz olsa da, yarısından fazlası ücretlendirilir.

 

  1. Shopify Seo ve Pazarlama Araçları

Güzel bir çevrimiçi mağazaya sahip olmak iyidir, ancak kimse ziyaret etmezse, sanal panjurları hemen kapatacaksınız. Shopify’ın büyük satış noktalarından bir diğeri, müşterilerin sizi bulabilmesi için web sitenizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olacak güçlü Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) özellikleridir. Ayrıca, müşterilerinizin nereden geldiğini size bildirmek için gelişmiş analitiğe erişiminiz de vardır, böylece pazarlamanızı buna göre uyarlayabilirsiniz. Size yardımcı olması için bir SEO şirketinin yardımını almak isteyebilirsiniz.

 

Uygulama mağazası, sosyal medya entegrasyonu, ürün incelemeleri ve e-posta pazarlaması dahil çok çeşitli pazarlama araçlarına erişmenizi sağlar. Shopify, standart olarak indirim kodları oluşturmanıza olanak tanır. Hediye çekleri bir sonraki seviyede mevcuttur. Sosyal medya simgeleri tüm temalara dahildir. Ve dijital pazarlamadan biraz bunaldıysanız Shopify Kit size yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ürünlerinize, hedef kitlenize ve mağaza performansınıza göre pazarlama görevleri öneren ve yürüten sanal bir çalışan gibi davranır.

 

  1. Potansiyel Müşteriyi Geri Getirme

Mağazanıza gelen bir ziyaretçi bir ürünü alışveriş sepetine yerleştirir ancak satın almadan ayrılırsa ne olur? İstatistiklere göre, potansiyel müşterilerin üçte ikisinden fazlası bunu yapacak. Shopify, bu potansiyel müşterilere satın alma işlemlerini tamamlamalarını hatırlatmak için otomatik olarak izleyen ve e-posta gönderen terk edilmiş bir ödeme sepeti kurtarma hizmeti sunar; potansiyel olarak daha fazla gelir elde etmenin kolay bir yoludur.

 

  1. Shopify’a Özel Ödeme Sistemi

Düzinelerce ödeme ağ geçidi ile entegre oldu, ancak aynı zamanda Stripe tarafından desteklenen kendi ağını da sunuyor. Bunu kullanmayı seçerseniz, herhangi bir işlem ücreti ödemeyeceksiniz, ayrıca daha düşük kredi kartı ücretlerinden yararlanacaksınız. Ayrıca, kullanmak için bir satıcı hesabı gerektirmez.

 

Bu yazımızı beğendiyseniz Shopify Trafik adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz!

 

 

İlgili İçerikler

dijital-pazarlama-ajanslari-ve-rolleri

Dijital Pazarlama Ajanslarının Rolü

Dijital Pazarlama Ajanslarının Rolü Dijital Pazarlama Ajansları ve İş Stratejisi Belirlemede Yeni Rolleri Pazarlama artık değişti. Birçoğumuz zaten geleneksel pazarlama ajansları hakkında fikir sahibiyiz. Bunları;

Devamını Oku »