Faydalı Ücretsiz Sertifika Kursları

thelega-ücretsiz-sertifika-kurslari

Ücretsiz sertifika kursları üzerinden alacağınız belgeler, kariyer planlamanızı yaparken CV’nizi dolu gösterecek detaylardan biridir. Bu sertifika kursları sayesinde istediğiniz alanda kendinizi geliştirebilir ve iş dünyasında göz doldurabilirsiniz.

Ek olarak sertifika, insanların bir kursa kayıt olması ve tamamlaması için önemli bir teşvik aracıdır. En faydalı ücretsiz sertifika programları için aşağıdaki seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Google Dijital Atölye

Bu kursu sadece kariyer hedefli değil, kendinizi dijital pazarlama alanında kendinizi geliştirmek için de düşünebilirsiniz. Böylece günün sonunda dijital pazarlama alanını detaylarıyla öğrenmiş olursunuz. Google tarafından sunulan Dijital Atölye’de ortalama 25 kurs bulunur. Yalnızca ”Dijital Pazarlamanın Temelleri” isimli kursa sertifikasyon bulunmakla beraber bu belgeye ücretsiz bir şekilde sahip olmanız mümkündür. 26 modülden oluşan ve başlangıç seviyesinde olan bu eğitim, 40 saat sürmektedir.

İstanbul İşletme Enstitüsü

2021 senesinde kurulan İstanbul İşletme Enstitüsü, öğrencilere yeni bir bakış açısı kazandırmak ve mesleki becerilerini geliştirmek için çeşitli online eğitimler sunar. Geçtiğimiz sene 1,5 milyondan fazla kişiye eğitim vermiştir. Hem ücretli hem de ücretsiz kursları bulunmaktadır. İçeriğindeki ücretli programların fiyatları ise farklılık gösterir. Online eğitim sitesi üzerinden ücretsiz bir şekilde kayıt olarak kurslara başlamak mümkündür.

Pek çok farklı alanda e-sertifika veren İstanbul İşletme Enstitüsü’ndeki programlar genelde ücretli olsa da Blog Yazarlığı ve Risk Tabanlı Düşünme Eğitimi gibi konularda ücretsiz eğitim sunar. Hatta merak edenler için ücretsiz yazılım eğitimleri de bulunmaktadır. Eğitimin bitmesinin ardından aldığınız e-sertifikayı kodu ile birlikte CV’nize ekleyebilirsiniz. Sertifikanızla ilgili bilgi isteyen işverenlerin olması halinde ise bu kod ile kontrol sağlamalarına yardımcı olabilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) ve içerik yazarlığı sertifika kursları ile dijital pazarlama alanında kendinizi geliştirebilirsiniz.

ODTÜ Bilgeİş

ODTÜ ile 100 çevrimiçi ders kategorisinden, ilgi duyduğunuz alanlar yönelik dersleri almanız mümkündür. Üstelik eğitim süresi dahilinde uzman eğitmenlerle iletişime geçme seçeneğiniz dahi mevcuttur. Dilerseniz sizinle aynı kursu alan kişilerle ortak bir forum üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Bunun yanında çeşitli konular üzerine tartışmalar yapabilirsiniz. Programlara e-sertifika başvurusunda bulunmak ise tamamen ücretsizdir.

Bu platform içerisinde yer alan en ilgi çekici dersler ise kodlama, yazılım ve tasarım şeklinde olmaktadır. Bununla beraber iş geliştirme, pazarlama ve servis hizmetleri gibi farklı kategoriler de yer alır. Bazen programlarda ödevler de olabilmektedir. Eğitimi alıp online sınavları da geçtikten sonra e-sertifika için başvuruda bulunabilirsiniz. Ve birkaç gün içinde belgenizi alabilirsiniz.

Harvard Online Courses

Bu kurs, dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde, en iyi eğitmenlerden pek çok konuda eğitim almanızı sağlamaktadır. Ayrıca ücretsiz sertifika imkanı da sunmaktadır. Derslerin kalitelerinden bahsetmeye gerek bile bırakmıyor. Ücretli kursların fazlasıyla tepeden baktığı ama içerisinde ücretsiz eğitimlerin de yer aldığı bir sistem üzerine kurulu.

Bu üniversite tarafından verilen bazı eğitimlerin sonunda sertifikalar için ek ücret talep edilebiliyor; ancak eğitimin ücretsiz, sertifikanın ücretli olduğu eğitimleri ise kendi isteğinizle seçmeniz mümkün.

Coursera

Coursera, dünyanın en iyi eğitim kurumlarından gelen eğitimcilerden oluşmakta. Bu nedenle buradan ders almak Google ve IBM gibi büyük şirketlerin onayladığı bir sertifikaya kavuşmak anlamına geliyor. Yabancı dil bazlı bir site olan Coursera’da doğal olarak eğitimler de İngilizce olarak verilmektedir.

Seçtiğiniz kursu başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra ise katılımcılara dijital sertifikaları teslim edilmektedir. İşin en dikkat çekici tarafı ise bu sertifikaların Google ve IBM dışında, popüler üniversiteler tarafından da değerli görülmesidir. Coursera, yabancı bir dil platformu olmasına karşılık dünya üzerinde 27 milyon kişi tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca Türkçe dil kursları da sunar.

Bu yazımızı faydalı bulduysanız, “Dijital Pazarlama Ajansı” hakkındaki yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

İlgili İçerikler

Shopify-magazanizi-buyutmek-icin-ipucu

Shopify Mağazanızı Büyütün

Shopify Mağazanızı Büyütün! Bir Shopify mağaza sahibi olarak muhtemelen arama motoru optimizasyonu, arama motoru pazarlaması ve e-posta pazarlaması için pazarlama bütçenizin ve enerjinizin çoğunu harcıyorsunuz.

Devamını Oku »