Shopify Kullanmanın Faydaları

shopify-kullanmanin-faydalari

Shopify Nedir?

E-ticaret, satıcıların ürünlerini gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalarda değil, çevrimiçi olarak sergilemesiyle iş senaryosunu tamamen değiştirdi. Sonuç olarak, estetik ve işlevsellik arasında mükemmel bir karışımı yansıtan e-ticaret mağazaları geliştirilmeye ihtiyaçları vardır. Magento, WooCommerce, PrestaShop, OpenCart ve BigCommerce popüler e-ticaret platformlarından bazılarıdır. Bunların yanında sadelik ve zengin özelliklerin yanı sıra kalite ve verimlilik isteyen satıcılar için de Shopify tercih edilen bir seçimdir.

Shopify ne işe yarar?

Minimum düzeyde yapılandırma gerektiren mal veya hizmet satan mağazalar için mükemmeldir. İş gereksiniminize göre gelişmiş bir Shopify ana sayfası bölümü uygulayarak tek bir ürünü veya birden fazla ürünü satabilirsiniz. Sonuç olarak, yatırım getirinizi artırır ve iş gelirinizi artırır.

Shopify’ın işletmeniz için bir çevrimiçi mağaza oluşturmanın avantajları nelerdir?

 1. Kurulumu ve Kullanımı Kolay

Kurulumu ve kullanımı kolay, zahmetsiz bir platformdur. Çevrimiçi mağazanın geliştirilmesiyle ilgili teknik hiçbir sorun olmaksızın eksiksiz bir çözüm isteyenler için en iyi alternatiftir. Platform, web sitesini başlatmak için gerekli olan yazılımı ve barındırmayı sunar.

 1. Shopify Görsel Olarak Çekici Bir Çevrimiçi Mağaza

Platform, benzersiz ve görsel olarak çekici çevrimiçi mağazaların oluşturulmasını kolaylaştıran çeşitli profesyonel şablonları bir araya getirir. Basit bir minimum temayla birlikte gelir, ancak tasarımcılar ve geliştiriciler, zengin UI ve olağanüstü UX ile bir mağaza oluşturmak için üzerinde çalışabilirler.

3. Shopify Uygulama Entegrasyonları

Platform, uygulamalarla kolayca entegre edilebildiği için inanılmaz özelleştirme yeteneklerine sahiptir. Bu, satıcının mağazasına kolayca bazı ekstra özellikler ve işlevler ekleyebileceği ve değer manifoldunu geliştirebileceği anlamına gelir.

 1. Güvenlik ve Güvenilirlik

Shopify’ın bir başka yararı da sunduğu güvenlik ve güvenilirliktir. Güvenlik, müşterilerin gizli kişisel ve finansal bilgileriyle ilgilendiği için çevrimiçi bir işletme için çok önemlidir. Benzer şekilde, her zaman çevrimiçi olarak erişilebilir olmalıdır.

 1. Mükemmel Yükleme Hızı

Küresel olarak barındırılan bir çözüm olan Shopify, optimize edilmiş donanım ve yazılımın yanı sıra güvenilir bir altyapıya sahiptir. Bu, platforma süper hızlı bir yükleme hızı sağlar ve üzerinde yapılan e-ticaret birkaç saniye içinde yüklenir.

 1. Güçlü Pazarlama Araçları

Tam bir platform olarak Shopify, pazarlama avantajına da sahiptir. Temel sürüm, gelişmiş e-ticaret analitiği ile birlikte SEO özellikleri sunar. Bunlara ek olarak, özel hediye kartları, indirim kuponları, mağaza istatistikleri, hedefli e-posta pazarlaması ve daha fazlası gibi daha fazla pazarlama aracı sunar.

 1. Shopify Mobil Duyarlılık

Mobil duyarlılık, bir e-ticaret mağazasının başarısının anahtarıdır çünkü mobil alışveriş yapanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Shopify temaları mobil uyumludur; bu, mobil cihazlar için optimize edilmiş mağazalardan yararlanmak için kullanılabileceği anlamına gelir. Mağazayı yönetmek için kullanılabilecek ücretsiz iPhone ve Android uygulamaları bile var.

 1. Üstün Müşteri Desteği

Bu e-ticaret platformunu seçerek, çevrimiçi satıcılar güvenilir, 24 saat müşteri desteğinden yararlanabilir. Shopify uzmanlarına e-posta, canlı sohbet veya telefon yoluyla 7/24 ulaşılabilir ve her türlü sorunu çözmek ve mağazanın her zaman kusursuz bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

 1. Shopify Kolay Ödeme

Çevrimiçi perakendeciler için büyük bir zorluk, güvenli ve güvenilir bir ödeme ağ geçidi entegre etmektir. Sahip olduğunuz ödeme hizmeti, alıcıların farklı ödeme seçenekleri kullanarak ödeme yapmasına izin vermelidir. Shopify, mağaza sahiplerinin ödeme ağ geçidini ayarlamasını kolaylaştırır. Platform, Stripe ödeme seçeneğini destekleyerek alıcılara herhangi bir ekstra ücret ödemeden işlem yapma özgürlüğü verir.

 1. SEO Dostu

Mağazanız bir kez kurulduktan sonra, onu arama motoru dostu hale getirmek önemlidir. SEO, web mağazasına ürünlerinizi arayan alışverişçiler tarafından kolayca erişilebilir olmasını sağlamak için önemlidir. Shopify, diğer E-ticaret platformlarından büyük bir ayırt edici faktör olan kampanyalar için açılış sayfaları tasarlama yeteneğini geliştirir. Ayrıca özel başlık etiketleri ve meta etiketler gibi SEO parametrelerini de destekler.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Shopify en iyi E-ticaret platformu mu?

Bugün piyasada en çok tavsiye edilen E-ticaret platformlarından biridir. İnsanların yüzlerce olağanüstü yerleşik özellik ve tonlarca uygulama ile kendi, esnek, ölçeklenebilir çevrimiçi satış mağazalarını oluşturmalarına yardımcı olacak özelliklere sahiptir. Mağaza sahipleri ürünleri doğrudan web sitesinde ve çok sayıda pazar yerinde ve sosyal kanalda satabilir.

 1. Shopify mağazası nasıl çalışır?

Bir hizmet olarak çevrimiçi satış çözümü olarak bulut tabanlı bir yazılımdır. Aylık ücret, ürünlerin eklenmesi ve siparişlerin işlenmesi gibi mağaza verilerinin girilebildiği yönetici paneline erişim sağlar. Ek olarak, ücretsiz ve ücretli tasarım şablonlarından oluşan zengin bir koleksiyondan seçim yapabileceksiniz.

 1. Shopify’dan sipariş vermek güvenli midir?

Güvenli ve dünyadaki en çok önerilen E-ticaret platformlarından biridir. Sahip olduğu güvenlik özellikleri inanılmaz ve güvenlik standardını sorgulamak uygun değil. İşinize hemen hemen her açıdan başlamak için muhtemelen en güvenli E-ticaret platformudur.

 1. Büyük şirketler Shopify kullanıyor mu?

2004 yılındaki lansmanından bu yana Shopify, dünyanın en çok beğenilen E-ticaret platformu olarak damgasını vurdu. Yeni başlayanlara ve ticari girişimlere, her büyüklükte bir çevrimiçi mağaza çalıştırma sürecini kolaylaştırmak için çözümler sunar. Ünlü markalar, ürünlerini çevrimiçi satmak için Shopify mağazasına güveniyor.

 1. Shopify’ı hangi şirketler kullanıyor?

 • Budweiser
 • Bulletproof
 • Sunday Somewhere
 • WaterAid
 • New York Times Shop
 • The Economist
 • Leesa Mattress
 • Penguin Books

Shopify ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için Shopify Trafik adlı içeriğimize de  göz atabilirsiniz.

İlgili İçerikler

cold-e-mail

Cold E-Mail

Etkili cold e-mail atmak zordur, çünkü hedef kitlenizle önceden kurduğunuz bir ilişki mevcut değildir. Normal şartlar altında potansiyel müşterilerinizin yaklaşık %20 ila %25’inin iletinizi açmasını

Devamını Oku »