Shopify – Neden Blog Yazmalısınız?

shopify-neden-blog-yazmalisiniz

Shopify Blog Kullanmanın Yararları

Shopify blog ile çevrimiçi mağazanızda okuyucu kitlenizi oluşturursunuz. Mağazanız ve blogunuz arasında tutarlı bir his sağlarsınız; sitenizde, aynı görünüme sahip farklı sayfalar halinde yer alırlar. Mağazanızı ve blogunuzu güncellemek için tek bir yönetici aracılığıyla içeriği yönetirsiniz. Bu sistem hem sizin için hem de müşterileriniz için kolaydır.     

Her gün 2,8 milyondan fazla blog yazısı yazılıyor. Bu çok fazla içerik anlamına geliyor ve bu sayı sürekli artıyor.

Öne çıkmanın ve işletmenize trafik ve satış sağlamanın yollarını bulmanız gerekiyor. Blog oluşturma, bir e-ticaret pazarlama stratejisinin büyük bir parçasıdır, ancak birçok kişi her Shopify sitesinin bir blog içerdiğinin farkında değildir.

Blog yazmak için zaten WordPress veya başka bir platform kullanıyor olabilirsiniz. Maalesef bu harici platformlar Shopify ile düzenleme yapmak için geliştirilmedi.  Öyleyse, bir Shopify blogunun nasıl çalıştığına, sunduğu işlevselliğe ve blogunuzu e-ticaret mağazanızla nasıl bütünleştirdiğine bir göz atalım.

 

SHOPİFY BLOG
SHOPİFY BLOG

Shopify ile Blog Oluşturma: Temel Bilgiler

Çoğu e-ticaret blogu için Shopify’ın özellikleri ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar çok ve yeterlidir. Ücretsizdir ve hızlı ve kolay bir başlangıçtır. Resim ve video ekleyebilirsiniz, güzel bir görsel düzenleyiciye sahiptir, başlık ve açıklama için otomatik SEO sistemi vardır. İlerideki gönderileri planlayabilme, yorumları ve etiketleri düzenleyebilme gibi temel blog bilgilerine sahiptir. WordPress gibi özel blog sistemleri kadar güçlü değildir, ancak tüm o işlevselliğe ihtiyacınız olmayabilir.

 

Shopify Blog ve Başka Bir Blog Platformu 

Blogunuz için zaten WordPress (veya Medium ya da Tumblr gibi başka bir platform) kullanıyorsanız harici blogunuzu Shopify mağazanıza entegre edebilirsiniz. Ancak, bu kurulum hakkında bilmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır:

 SEO Etkisi: Diğer platformlardaki bir blog, Shopify içinde bir alt alan adı olarak yüklenmelidir; alt dizin olarak eklenemez. (Blog URL’si mywebsite.com/blog yerine blog.mywebsite.com olacaktır). Bu farkın SEO etkileri olabilir.

Ekstra Çaba: İki platformda da (Shopify ve blogunuz) çift oturum açma ve ayrı yönetme şekli olacaktır.

Kafa Karıştıran Tasarım Farklılıkları: Blog platformunuz, Shopify’dan tamamen farklı bir web sitesi tasarımına sahip olacaktır; iki tema tamamen farklı dillerden geliştirilmiştir. Seçeneklerden biri, nispeten benzer bir tema bulmak ve renkleri Shopify sitenize uyacak şekilde özelleştirmektir, ancak müşterilerin küçük farklar nedeniyle kafası karışabilir. Arayüzün tamamen kusursuz hissetmesi için özel bir tema oluşturmanız gerekir. Bu durumda, bir temada herhangi bir değişiklik yapmak istediğinizde diğerini de değiştirmeniz gerekecektir.

Karmaşık Analitik: Web alanları arası izleme için Google Analytics’i kullanmak belirli bir yapılandırma gerektirir. Müşterilerinizin her iki alanla nasıl etkileşime girdiğini anlamak istiyorsanız, Analytics hesabınızın ince ayarlanması gerekecektir.

Zaten başka bir platformda bir blog oluşturduysanız, içeriği o platformdan Shopify blogunuza taşıyabilirsiniz. Bu, blogunuzu mağazanızla aynı alanda bulundurarak mağazanızın konuşmalarını ve SEO’yu iyileştirecektir. Bu işlem için harika bir önerimiz var: . Bu websitesiyle mevcut blog gönderilerini Shopify’a aktarmayı hızlı ve kolay hale getirirsiniz.

İlginizi Çekebilir: E-Posta Pazarlama

 

İlgili İçerikler

düşük-bütce-ile-facebook-reklam-testi

Facebook Reklam Testi

Düşük Bütçe ile Facebook Reklam Testi Facebook reklamlarını test etmek için bir yöntem mi arıyorsunuz? Reklam bütçenizi tüketmeden Facebook reklamları kampanyanızı nasıl test edeceğinizi merak

Devamını Oku »