Dijital Pazarlama Planını Test Et!

3-adimda-isletmenizi-kesfe-cikin

3 adımda işletmenizin pazarlama stresini atın!

Dijital pazarlama gelişen dünyamızda artık hayatımızın tamamını yönetmeye başladı. Teknolojinin hızla gelişmesi ve sosyal medyanın hayatımızın her alanında yer alması, artık her firmanın ve her markanın hedeflerine ulaşabilmesi için oldukça titiz ve özenle hazırlanmış pazarlama stratejileri olması gerektiği anlamına geliyor. Blog yazmalısın, instagramda aktif olmalısın tweetlemelisin, gündeme özel içerik üretmelisin. Bunu da şunu ve belki daha fazlasını da…

Plansız ve programsız yapılan tüm düşünceler sadece stres seviyenizi yükseltir. Şimdi derin bir nefes alın ve planlayın.

Yeni müşterileri dünyamıza katmak için çevrimiçi pazarlama bizlere binlerce seçenek sunuyor. Fakat bu kadar fazla seçenek içerisinde birçok işletme sahibi nereden başlayacağını bilemez halde. Tüm adımları aynı anda yapmak ve birçok pazarlama biçimini kendi bünyesine entegre etmek istemektedirler. Oysaki bu stresten kendinizi ve şirketinizi kurtulmanın çok kolay yolları var.

Unutmayın ki, ”en kötü plan bile plansızlıktan iyidir”.

Dijital Pazarlama planınıza başlamadan önce ne istediğinize karar verin.

Herkes elbette her şeyi bir anda tamamlamak ve meyvelerini toplamak ister fakat iyi işlerin disiplinli ve planlı çalışmanın neticesinde oluştuğunu söylemeliyiz. Öncelikle mevcut dijital pazarlama stratejinizi inceleyin ve yeniden düzenleyin. Başarı kriterlerlerim neler? Başarı sizin için neyi ifade eder? Daha çok beğeni almak mı? Daha çok paylaşım yapmak mı? Başarının tanımı sizin şirketiniz için neyi ifade eder? Başarıya ulaşmak için hangi sosyal medya araçlarını kullanmam ve ne şekilde kullanmam gerekiyor? Nasıl bir sosyal medya planlamanız olacak? Paylaşımlarınızda başarı ve istek tanıtımıyla tutarlı ve düzenli etkileşimler sağlayabiliyor muyum?  Nasıl bir teknolojik altyapı kuracaksınız?  Ve aslında en kritik olanı bu süreçte takımınızı nasıl yöneteceksiniz?

İlk adım işte tüm bu soruların cevabını vererek tamamlamış oluyorsunuz. Doğru stratejiyi belirledikten sonra doğru hedefe bir adım atmış olacaksınız.

Harekete geçin.

Artık elinizde bir yol haritası var, bu harita aslında size ne yapmanız gerektiğini gösteriyor. Şimdi bu haritadan kendinize bir plan oluşturma vakti. Hedefime giderken, hangi yolu kullanacağım? Hangi profesyonel desteği almalıyım? Bir eylem planı oluşturmalı ve sadece ne yapmanız ve ne zaman yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Eylem planınızla uyuşan bir profesyonel ekip ile işte dijital marketing alanında nasıl daha etkin olduğunuzu ve aslında planlı ve disiplin ile nasıl eğlenceli bir hal alacağını görebilirsiniz.

Takipte kalın ve gözlemleyin.

Stratejik hedefler belirlendi, buna uygun adımlar için harekete geçildi. Şimdi ise en kolay adım takipte kalın ve gözlemleyin. Çevrimiçi pazarlama söz konusu ise, neredeyse attığınız her adımın size taşıdığı yararı ölçebilirsiniz. Kanallarınızı gözlemleyin, geri bildirim almaktan çekinmeyin.  Planlarınızla uyuşmayan önemsiz olanları bırakın, yükselen hedef kitlenizi takip edin ve odaklanın.

 

SEO Ajansı  Hakkındaki Yazımız İlginizi Çekebilir.

 

 

 

 

İlgili İçerikler

dijital-donusum

Dijital Dönüşüm Neden Önemlidir?

Şirketler Neden Dijital Dönüşüm İçin Yatırım Yapmalılar? Gelişen teknoloji; dünyamızı, hayatımız ve alışkanlıklarımızı değiştirmeye devam ediyor. İş hayatımızdan özel yaşamımıza kadar her alan dokunan teknoloji,

Devamını Oku »