Shopify: 7 kritik ipucu

Shopify-7-kritik-ipucu

Çevrimiçi Mağazaya Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Kritik Shopify İpucu

Shopify şu anda bir e-ticaret mağazası oluşturma ve çalıştırma konusunda önde gelen platformlardan biridir. Shopify, sizin için tüm zor işleri yaptığını ve sizin yapmanız gereken tek şeyin kârı hesaplamak olduğunu söylüyor. Aslında durum bundan biraz daha karışık.

Shopify sizin için çok şey yönetiyor, ancak bir plan için ödeme yapmadan önce bazı önemli ayrıntıları bilmeniz gerekiyor. Bu durum, ilk günden itibaren mağazanızın %100 verimlilikte çalışmasını sağlar.

Doğru ayağınızla başlamanıza yardımcı olacak 7 Shopify ipucu.

1. Bir web sitesi tasarlarken mobil cihazlara odaklanın

Shopify harika bir web sitesi tasarım aracına sahiptir. Tek yapmanız gereken öğeleri sürükleyip bırakmak ve bir URL yapısı oluşturmaktır. İlk gelenlerin unuttuğu şey, masaüstü sürümü ile birlikte web sitesinin harika bir mobil sürümünü de oluşturmaktır.

Bu neden önemli? Adobe’nin 2015 içerik durumu raporu, 10 kişiden 8’i cihazlarında web sitenizi düzgün görüntülenmiyorsa sitenize göz atmaya devam etmeyeceğini gösteriyor. Bu, bir hata nedeniyle kaybedilen trafiğin %80’ine tekabül eder.

Genellikle Shopify, web sitenizin mobil cihazlarda iyi görünmesini sağlamak için ince ayarlar yapar. Orada durmayın, en çok kullanılan cihazlarda iyi performans gösterdiğinden emin olmak için Web sitesini iki kez kontrol edin. Aşağıda, yapmak istediğiniz mobil öncelikli tasarımın en iyi uygulamaları verilmiştir:https://www.jeffbullas.com/mobile-friendly-website/

  • Başlığı sabit hale getirin
  • CTA düğmelerini daha büyük yapın
  • Görüntüleri ilgi odağı haline getirin
  • Mümkün olduğunca az metin gösterin
  • Pop-up sayısını en aza indirin
  • Farklı ekran oranları için optimizasyon sağlayın

Bu Shopify mağazası, web sitelerinin mobil versiyonunu görüntüler ve büyük CTA düğmeleriyle ilgili yaptı ve onlar için harika çalışıyor.

2. Shopify hosting’i sürdürmeye devam edin

Web barındırmanın gücünü hafife alamazsınız. Web sitesi hızı büyük ölçüde buna bağlıdır ve yükleme süresi 10 saniyeyi aşarsa müşteriler ayrılacaktır.

Zaten mevcut web sitenizi güçlendirmek için Shopify Lite satın alıyor olsanız bile Shopify’ın barındırma hizmetine geçmeyi düşünün. İnanılmaz derecede hızlı ve bir CDN var. Bir CDN veya içerik dağıtım ağı, Japonya ve ABD’den gelen müşterilerin aynı site yükleme hızına sahip olduğundan emin olmak için dünyanın her yerinde bulunan bir sunucu ağıdır.

3. Shopify Ücretsiz bir etki alanı kullanma

Shopify size ücretsiz bir özel alan adı verecektir, ancak pek işe yaramaz. Bu bir alt alan adıdır ve şuna benzemektedir: jeffstore.myshopify.com Söylemeye gerek yok, böyle bir marka oluşturmanın yolu yok. Ayrıca, tüm SEO çabalarınız Shopify ana etki alanına doğru gidecek.https://www.jeffbullas.com/seo-basics/

Kendi alanınızı satın almadan önce mağazanın büyümesini beklemeyin, şimdi yapın. Bir alan adı size yılda yalnızca 20 dolara mal olabilir. Bu para için çok değer kazanırsınız. Markanızı oluşturabilirsiniz, SEO’NUZ sadece sizin için çalışır ve alan adınızın oluşturduğu otoriteyi korurken Shopify’dan ayrılabilirsiniz.

4. Shopify Bazı eklentileri yakala

Shopify ile ilgili en iyi şey, sahip olduğu eklentilerin sayısıdır. Bu platform, web sitesi oluşturucu karşılaştırmasında uygulamalar ve topluluk üzerinde yüksek puanlar alıyor ve bu kadar özelleştirmeye sahip Shopify gibi başka bir platform yok.

Bundan en iyi şekilde yararlanın. İlk olarak, kendinize bir HubSpot Shopify eklentisi satın alın. Pazarlamayı otomatikleştirmenize olanak tanır ve bu rutini çalışma gününüzden alır. Örneğin, eklentinin bir kişinin alışveriş sepetini terk etmesinden tam 10 dakika sonra özel bir e-posta göndermesini sağlayabilirsiniz. Bu, müşterileri parmağınızı kaldırmadan geri almanıza yardımcı olur. Ayrıca ücretsizdir.

İhtiyacınız olan başka bir eklenti ise sosyal giriş. Tek Tıklamayla Sosyal Giriş veya Oxi Sosyal Giriş kullanın, Shopify Mağazasındaki en iyiler bunlardır. Sosyal giriş, ayda birkaç dolara mal olan basit bir özelliktir, ancak işiniz için çok şey ifade eder.

Bir satın alma işlemi yapmadan önce sorunsuz kimlik doğrulaması sağlar. Neden bu kadar önemli? Çünkü bir satın alma işlemi yapmak birden fazla alanın doldurulmasını gerektiriyorsa, insanlar bir sepeti terk edecektir. Bu eklentiler, kullanıcıların tek bir düğmeye basarak devam etmesine izin verir.

Koleksiyonunuzda olması gereken son eklenti, Shopify İçin Ürün İncelemeleridir. Kullanıcıların web sitesinde yorum bırakmasına izin verir, oldukça basittir. Belki de anlamadığınız şey, bunun mağazanız için çok önemli olması durumudur.

Canlı yerel istatistikler, insanların %57’sinin 4 yıldızdan daha az bir derecelendirmeye sahip bir işletmeye göz bile atmayacağını, derecelendirmesiz/yorumsuz bir işletmeyi ise düşünmeyeceğini bile göstermektedir.https://www.brightlocal.com/research/local-consumer-review-survey/ İncelemelere sahip olmak, web sitenizin arama motorlarında bu çekici derecelendirme özelliğine sahip olmasını sağlar.

5. Fotoğrafları asla unutma

Shopify sizin için çok şey yapacak olsa da, her şeyi yapamaz. Satışlarınız için her şeyin listede olmadığı anlamına gelen en önemli özelliklerden biri. Fotoğraflama.

Web siteniz mükemmel bir şekilde oluşturulabilirsiniz, ancak ürünlerin fotoğrafları zayıfsa, hiçbir yere gidemezsiniz. Bu, özellikle dış görünüş açısından iyi görünmek isteyen kişilere hizmet ederken geçerlidir. Giysi, ayakkabı, aksesuar, mücevher vb. gibi nişler tamamen fotoğrafçılığa bağımlı durumdadır. Önemli bir Shopify mağazasının fotoğrafçılığı nasıl ele aldığı aşağıda açıklanmıştır. Ürününüzün kaliteli, yaratıcı fotoğraflarını çekmek için iyi bir fotoğrafçıya yatırım yapın. Web sitenizi bu fotoğraflarla oluşturun ve önemli ölçüde daha fazla insanı dönüştürecektir.

6. SEO temellerini öğrenin

Bağlantı kurma, içerik pazarlaması ve benzerlerine ulaşmak uzun zaman alabilir, ancak temelleri öğrenmek için birkaç saat harcamaya değer. Shopify size tüm araçları sunar, yapmanız gereken tek şey bunları kullanmaktır. Bu da zor değil, işte yapmanız gerekenler:

  • Site haritası oluşturun ve sunun
  • Web sitesi hızı için görüntüleri optimize edin
  • İlgili sayfalara alakalı anahtar kelimeler ekleyin
  • Her sayfaya benzersiz başlık ve meta etiketleri ekleyin

Tabii ki, bu adımlar, bağlantılar oluşturmaya ve tanıtmaya başlamadığınız sürece web sitenizin görünürlüğüne yardımcı olmayacaktır. Ancak, yerinde SEO yapmaya erken başlamalısınız. Aksi takdirde, tanıtmadan önce Google dostu hale getirmek için saatlerce çalışmaya ihtiyaç duyan bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

7. Facebook Messenger’ı Kullanın

EConsultancy research’e göre, kullanıcıların %79’u daha hızlı olduğu için e-posta yerine canlı sohbet etmeyi tercih ediyor. Ankete katılanların %54’ü sadece sosyal medya üzerinden konuşmayı tercih ediyor. Facebook Shopify, bu iki kanalı Facebook Messenger entegrasyonu ile birleştirmenizi sağlar. Aynı zamanda çok temiz görünüyor. Ancak Facebook Messenger, müşterilerinizle doğrudan iletişim kurmanın bir yolu değildir. Seçkin mağaza müşteri deneyimi sağlayacak bir özelliği vardır. Bu bir sohbet botu kurma yeteneğidir.

En çok sorulan soruların cevaplarını yazdıktan sonra, sohbet botunuz sizin için cevap verecektir. Ayrıca ekibinize cevap veremeyeceği soruları da yönlendirecektir. Müşterileriniz anında cevap alır ve daha fazla zaman kazanırsınız. İki taraf için de mükemmel ve ücretsiz.

Küçük başlayın, büyük nişan alın

Bu 7 ipucu, bir Shopify mağazasını çalıştırmaya bir adım önde başlamanızı sağlayacaktır. İsteyebileceğiniz en iyi tavsiye, orada durmamaktır. Küçük başlayın, elinizden geleni ücretsiz olarak kullanın ve e-ticaret ve web sitenizin tanıtımı hakkında bilgi edinmek için gereken her şeyi öğrenin.

Ama bundan memnun değil misiniz? Büyük hedefleyin ve hedeflerinize ulaşmak için yolculuğunuzda kazandığınız bilgiyi kullanın.

 

Bu yazımızı beğendiyseniz Shopify Trafik arttırma adlı yazımıza da göz atabilirsiniz!

 

 

İlgili İçerikler