Shopify: Nasıl Satış Yapılır

shopify-nasi-satis-yapilir

Shopify İpuçları:

Büyük anın nihayet geldi. Mağazanızı inşa etmeyi yeni bitirdiniz ve şimdi Shopify üzerinde nasıl satış yapacağınızı öğrenmek istiyorsunuz. Bugün, sıfırdan başlıyor olabilirsiniz (hepimiz yapıyoruz). Ancak, birkaç ay sonra başarılı bir Shopify mağazasının gururlu sahibi olmanız için doğru temelleri inşa edelim.

Shopify üzerinden nasıl satılış yapılır: Shopify satış yapmak için 13 yol

 1. Facebook Reklamları

Facebook Reklamları platformu Facebook ve İnstagram üzerinden reklam vermek için en popüler yerdir. Shopify üzerinde başarılı bir şekilde satış yapmak için, reklamlarınız aracılığıyla Web sitenize alakalı bir kitle çekmeniz gerekir. Bunu Facebook sayfalarının hedef kitlesini hedefleyerek yapabilirsiniz. Bu nedenle, büyük bir markanın çekmeye çalıştığınız tam müşteriye sahip olduğunu biliyorsanız, sayfalarını ilgi alanı olarak ekleyebilirsiniz. Akılda tutulması gereken bir başka şey de kitlenizin dönüşüm şansınızı artırmaya yardımcı olmak için “geniş” olduğundan emin olmak istemenizdir.

 1. Facebook Grupları

Facebook, Facebook gruplarında çevrimiçi perakendecilerin işlerini yayınlamasına izin vermek için ayarlarını kısa bir süre önce değiştirdi. Hala erken aşamalarda, bu yüzden herkes bunu yapmıyor, bu da rekabete hızlı bir başlangıç yapabileceğiniz anlamına geliyor. İşletme sayfanız olarak yayınlayarak, markanızın popüler, niş gruplardaki görünürlüğünü artırabilirsiniz. Tabii ki, nişinizdeki her gruba spam göndermek için bu fırsatı kullanmamalısınız. Yasaklanmanın en hızlı yolu bu. Bununla birlikte, bir yoga çevrimiçi mağazanız varsa, popüler yoga Facebook gruplarında topluluk yayınlarıyla etkileşime girebilir ve kendinizinkini oluşturabilirsiniz. Eğer shopify üzerinden satıyorsanız, Facebook takipçilerinizi büyütmenize yardımcı olmak için Facebook grupları stratejinize dahil edilmelidir.

 1. İnstagram Hikayeleri

Shopify instagram’da nasıl satış yapacağınızı öğreniyorsanız, Instagram hesabınızı oluşturmaya odaklanmalısınız. İnstagram hikayeleri ile satış üretme şansınızı artırmak için en az 10.000 ilgili takipçiye sahip olmak isteyeceksiniz. İnstagram hikayeleri ile kullanıcılar, ürün sayfanızı ziyaret etmek için yukarı doğru hızlıca kaydırabilir ve onları bir satın alma işlemine daha da yaklaştırabilir. Sponsorlu bir Instagram hikayesi yapmak için hayran sayfası gibi popüler bir Instagram hesabıyla da eşleştirebilirsiniz. Örneğin, bir evcil hayvan mağazanız varsa, bir köpek hayran sayfasına ulaşabilir ve daha büyük bir kitlenin web sitenizi ziyaret etmesine izin verecek sponsorlu bir hikaye yayını yapmak için ödeme yapabilirsiniz. Bu, henüz büyük takipçilere sahip olmayan küçük markalar için idealdir.

 1. Shopify Satış için İnstagram Fan Sayfaları

Geçmişte hem etkileyicilerle hem de hayran sayfalarıyla ortaklık kurdum. Influencer’lar söz konusu olduğunda, oranların daha yüksek ve dönüşüm oranlarının daha düşük olma eğiliminde olduğunu görüyorum. Bu nedenle, influencer kişilerle ortaklık kurarken, bazen maliyetleri daha düşük tutmak için satış başına bir ortaklık komisyonu sunmak daha iyidir, en azından başlangıçta bunu anlamak için. Fan sayfaları söz konusu olduğunda, kitle daha hedefli olma eğilimindedir ve benzer ilgi alanlarını paylaşan bir sayfa bulmanızı sağlar. Moda, evcil hayvan, güzellik, sanat, ev dekorasyonu ve daha fazlası için fan sayfaları bulabilirsiniz. Bu fan sayfalarına doğrudan bir mesaj gönderebilir ve Web sitenize trafik çekmek için bir gönderide veya hikayede bir parça isteyebilirsiniz. Bu stratejiyi başlangıçta uygularken, daha düşük bir satın alma maliyetiyle daha fazla satış elde etmenize yardımcı olmak için kendi fan sayfanızı bir ilgi alanı etrafında (mağazanıza ek olarak) başlatmaya karar verebilirsiniz.

 1. Bağlı kuruluşlarla çalışma

Son zamanlarda yeni müşteriler elde etmek için çok şey yaptığım yöntemlerden biri, bağlı kuruluş pazarlamacılarıyla ortaklık kurmaktır. Amazon gibi bir güç merkezine bir göz atın, çevrimiçi mağazalarını dünyanın en büyüğü haline getirmeye yardımcı olan dünyanın en büyük ortaklık programlarından birine sahipler. Ortaklık programı olarak büyük olmayabilir iken, hala bağlı büyük bir sayı biriktirmek edebilirsiniz. Bunu yapmak için iki yol vardır. İlk olarak mevcut müşteri listenize ulaşın ve bağlı kuruluş olmalarını isteyin. Zaten sizden satın aldıklarından, ürünlerinizi arkadaşlarına ve takipçilerine tanıtmak için daha istekli olurlar. İkincisi, bazı backlinking sosyal yardım yapabilirsiniz. Bu durumda, “en iyi moda siteleri” gibi anahtar kelimeler için makalelere ulaşabilir ve bağlantınızı makalelerine dahil eden markalara bir ortaklık komisyonu sunabilirsiniz. Ayrıca, sponsorlu bir inceleme yazmak isteyen ve aynı zamanda bir ortaklık bağlantısı aracılığıyla tazminat almak isteyen diğer moda blogcularıyla da iletişime geçebilirsiniz.

 1. Shopify Satış için İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması yavaş ve çok uzun vadeli bir oyundur, bu nedenle Shopify üzerinde satan çoğu mağaza bunu yapmak için zahmet etmez. Doğru yapmak için, başlangıçta, nişinizde daha küçük, uzun kuyruklu anahtar kelimeler için gitmeniz gerekir. Müşterilerinizin ilgisini çekecek niş konular hakkında blog gönderileri yazacaksınız. Örneğin, güzellikteyseniz, takma kirpiklerin nasıl uygulanacağına dair bir blog yazısı yazabilirsiniz. Blog gönderileri her biri yaklaşık 2.000 kelime olmalıdır. Onları her gün yazmanıza gerek yok. Haftada bir ila iki mesajla başlayabilirsiniz. Birkaç ay sonra, bu blog yayınlarından trafik alacaksınız. Yeniden hedefleme reklamını kullanarak, blog trafiğinizden geleneksel bir Facebook reklamından daha iyi bir fiyata para kazanabilirsiniz. Web sitenize gelen doğru niş trafiğe sahip olacağınızdan, bu ziyaretçileri dönüştürme olasılığınız daha yüksek olacaktır. Blogunuz büyüdükçe, aldığınız satış sayısı da artacaktır. Ancak başlangıçta sonuç alınamayan işler çok çalışma gerektirir ve bu da pek çok insanın cesaretini kırma eğilimindedir. Bu iş için yeterince inatçı olmak gerekir.

 1. Paket Uygulamaları

Shopify üzerinde satmamıza yardımcı olan bir uygulama türü bundle uygulamasıydı. Bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayan paket uygulamasını bulmak için Shopify App Store’a göz atabilirsiniz. Küçük bir bütçeyle erken aşamalardaysanız, bu güne ihtiyacınız olmadığını unutmayın. Reklamlarınızı anladıktan ve daha fazla Shopify satışı oluşturmaya başladıktan sonra, bunlardan birine yatırım yapmak isteyeceksiniz. Bundle uygulamasının güzelliği, daha fazla müşteri bulmak zorunda kalmadan aynı ürünün daha fazlasını satabilmenizdir. Örneğin, takma kirpikler sattığınızı varsayalım, birisi bunlardan birini kontrol edebilir, ancak ödeme sırasında aynı stili veya diğer stilleri bir paket anlaşmasında indirimli olarak satabilirsiniz. İndirimin büyük olması gerekmez ve müşterinin mağazanızdan satın almak için geri döneceğini ummaktan daha fazla satış yapmanıza yardımcı olur. Ödeme sırasında kaç müşterinin aynı ürünü daha fazla satın aldığına şaşıracaksınız. Bu strateji bizim için gerçekten iyi çalıştı.

 1. Shopify Satış için Influencer kişiler ile ortaklık

İki influencer aynı değildir, bu yüzden biriyle ortaklık büyük bir başarı veya tam bir başarısızlık olabilir. Sıfır bütçeyle başlıyorsanız, henüz bir tazminat teklif etmemelisiniz influencera. En iyi yol, Shopify üzerinde nasıl satılacağını öğrenirken riskinizi düşük tutmak için Ortaklık Komisyonu ile başlamaktır. Bununla birlikte, influencer kişi ürünle birlikte özel fotoğraflar veya videolar çekiyorsa, etkili reklamlar oluşturmak için bu içeriği kullanabilmeniz için bunları telafi etmeniz gerekir. Sponsorlu yayınlar için influencer olan kişilerle ortaklık kurarken, çoğu zaman izleyicilerinin hedef kitlenizle tam olarak eşleşmediğini unutmayın. Örneğin, çekici bir kadın influencer elbisenizle alakalı bir fotoğrafı paylaşabilir, ancak takipçilerinin çoğu erkek olabilir. Doğru eşleştiğinden emin olmak için, ulaştığınız influencer kişiler için takipçilerin kim olduğunu analiz etmek adına araçlar kullanmalısınız.

 1. Her sayfaya harekete geçirici mesaj ekleme

Eğer gerçekten shopify üzerinde satmak istiyorsanız, web sitenizin her sayfasını optimize etmek gerekir. Sadece ürün sayfası değil. İnsanlar “Hakkımızda” sayfanıza, ana sayfanıza ve web sitenizdeki diğer sayfalara da göz atacaktır. Bu yüzden bu sayfalara ürünler ekleyin. Ana sayfanızda, temanızın “bölümler” ayarına bir “öne çıkan ürün” ekleyerek en çok satanınızı ekleyin. Ayrıca, “Hakkımızda” sayfanıza popüler bir ürün ekleyebilirsiniz, çünkü insanlar satın almak için yeterince emin olmadan önce mağazanızda biraz araştırma yapabilirler. Bu sayfalara ürün ekleyerek, ürünlerinize vurgu yaparak, bunun gerçekleşmesi için birden fazla sayfa arasında dolaşmak zorunda kalmadan bir satın alma işlemini kolaylaştırırsınız.

 1. Sürücü Yönlendirme Trafiği

Web sitenizin henüz herhangi bir trafik yoksa, onu büyütmenin en iyi yolu diğer web sitelerinden yardım almaktır. Rakiplerinizin geri bağlantılarını bulmak için SEO araçlarını kullanabilirsiniz. Sonra, rakiplerinizin bağlantıları olan bilerek, onlara ulaşmak ve geri dönmek için bir bağlantı isteyin. Ayrıca, nişinizdeki feshedilmiş çevrimiçi mağazaları arayabilir ve onlara bağlantı veren markalarla bağlantı kurabilir ve bunun yerine Web sitenize bağlantı kurabilirsiniz. Bunu yapmak, ilk birkaç gün içinde web sitenize sürekli trafik çekmenize izin verecek ve bu strateji ücretsiz olabilir. Bazıları tazminat isteyebilir, ancak her zaman hayır diyebilirsiniz. Çevrimiçi mağazanızı, rakip niş çevrimiçi mağazalar altında listelenecek Finder gibi sitelere de gönderebilirsiniz. https://www.finder.com/

 1. Bir hediye ev sahibi

Eşantiyonlar, marka bilinirliği ve web sitenize trafik oluşturmanın harika bir yoludur. Giveaway’i oluşturduktan sonra, ilgili niş Facebook gruplarında (grup yöneticisinin izniyle), giveaway web sitelerinde veya hatta başarılı olmak için ihtiyacınız olan trafiği yakalamak için tanınmış bir blogcu veya yayınla ortak olabilirsiniz. Ana ödülü verdikten sonra, kazanmayan her kişiye ikinci bir ödül sunarak satışlar oluşturabilirsiniz. İkinci ödülü? Çevrimiçi mağazanıza 5 dolarlık bir hediye kartı. Sadece ürünlerinizin bu anlaşma ile para kaybetmemek için yeterince yüksek bir fiyata sahip olduğundan emin olun.

İlginizi Çekebilir: Shopify E-Ticaret Uzmanı

İlgili İçerikler