Bir SEO Uzmanı İle Çalışmalı Mıyım?

SEO Uzmanı

Arama motoru optimizasyonu uzmanı (SEO Uzmanı), daha iyi organik trafik için bir web site sayfasını iyileştirmeye çalışan dijital pazarlamacıdır. Google algoritma değişiklikleri, site içi optimizasyon, site dışı görevler ve daha fazlası gibi konularda son derece bilgilidirler. Onları diğerlerinden ayıran ve herhangi bir işletme için çok değerli kılan da budur. Sonuç olarak Google, arka planda sürekli bazı değişiklikler yapmaktadır. Geçen yıl işe yarayan veriler bugün değersizleşebilir, bu da işi bilen birinin her an sektörün nabzını tutması gerektiği anlamına gelir.

SEO Uzmanı ile Web Site Trafiğiniz Yükselir

Eğer web sitenize trafik çekmiyorsanız bir SEO uzmanı ile çalışmanın zamanı gelmiştir. Web siteniz, dijital pazarlama kampanyanızın kalbidir. Kullanıcılar arama yaptığında web sitenizi bulabilmeleri ve şirketiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilmeleri çok önemlidir.

Sağlam bir SEO planı, web sitenizin arama sonuçlarındaki sıralamasını yükseltmenize yardımcı olacaktır. Bu sayede işletmenizden haber almak isteyen daha fazla kişiye ulaşırsınız. SEO uzmanları, işletmeniz için daha fazla trafik çekmek adına sitenizi optimize etmenize yardımcı olacaktır.

Bir Uzmanın Deneyim ve Bilgisinden Yararlanırsınız

Cevabı Google’dan başka kimse bilmese de sahip olduğu arama algoritmasının, web sitelerini ve sayfaları sıralarken 200 faktöre bağlı kaldığı tahmin edilmektedir. Pazarlamanızın bu kısmı çok fazla iş ve sorumluluk gerektirir. İyi bir arama motoru optimizasyonu stratejisti, sürekli değişen trendler için bilgi sahibi olma konusunda zirvede yer alan kişidir ve Google’ın kurallarına göre oynayacaktır. Rakiplerinizi değerlendirecek, sonuç alacak bir strateji oluşturmanıza ve uygulamanıza yardımcı olacaktır.

Daha İyi Bir Kullanıcı Deneyimi Oluşturursunuz

SEO’da dış kaynak kullanımı söz konusu olduğunda buna bütünsel bir süreç olarak bakmak önemlidir. Bu durum yalnızca optimize edilmiş içeriğe sahip sayfaları değil, tüm web sitenizi etkiler. Bir SEO uzmanı, web sitenizi kullanıcı deneyimi açısından da değerlendirecek ve optimize edecektir.

Bununla beraber, sadece anahtar kelimelere odaklanmayan bir uzmanla çalışmak çok önemlidir. Doğru anahtar kelimeleri hedeflemek ve bunları web sitenizde doğru miktarda kullanmak kritik olsa da işin perde arkasında bundan daha fazlası vardır. Örneğin:

  • Sitenizin ne kadar hızlı yüklendiği
  • Site içi dolaşımın kullanıcı dostu olup olmadığı
  • Mobil uyumluluk

Çok yönlü bir SEO uzmanı sayesinde stratejiniz yalnızca anahtar kelimelere değil, başarınızı artırabilecek diğer temel faktörlere de odaklanacaktır.

SEO Uzmanı İle Verileriniz Analiz Edilir

Sitenizde belli başlı değişiklikler yapmak ve farklı ölçekleri test etmek gerekli bir durumdur. Ancak başarınızı veya eksikliğinizi tek başınıza nasıl ölçeceksiniz? Özellikle Google Analytics’e yakından bakmak ve ilgili verileri çıkarmak için belli bir zamana ve eğitime ihtiyaç duyulur. Eğer istatistiklerinize derin analizler gerçekleştirir ve gerekli ayarlamaları yaparsanız web sitenize dair tüm sonuçları elde edebilir, kritik noktaları ise profesyonel anlamda iyileştirebilirsiniz. Bir SEO uzmanı ile çalışmanız halinde aşağıdaki istatistiklere sahip olursunuz.

  • Ziyaretçi sayısı
  • Kullanıcıların sitenizi bulmak için kullandığı anahtar kelimeler
  • Hemen çıkma oranı (bir sayfaya giren, başka bir sayfayla etkileşime girmeyen ve ayrılan kişi sayısı)
  • Ziyaretçilerin hangi içerikle etkileşimde bulunduğu
  • Sosyal medyadan ne kadar trafik aldığınız

Her Zaman Kampanyanızı İzleyecek Birisine Sahip Olursunuz

Arama motoru optimizasyonunda yolun yarısı, SEO kampanyanızı başlatmak ve yürütmektir. Diğer yarısı ise işletmeniz için değerli sonuçlar sağlandığından emin olmak adına süreci takip etmektir. SEO uzmanlarını ile çalıştığınızda, yapılan uygulamaların işe yarayıp yaramadığını gözlemleyecek ve kampanyanızın sonuçlarını izleyecek birine sahip olursunuz.

Bu sürekli izleme, kampanyanızdan her zaman en iyi şekilde yararlanacağınız anlamına gelir. SEO uzmanlarınız, eldeki sonuçları neyin yönlendirdiğini ve neyin iyileştirilmesi gerektiğini görmek için kampanyanızı sizin için takip eder.

 

İlginizi Çekebilir: Sosyal Medyada Reklam Neden Önemli?

 

 

 

İlgili İçerikler

shopify-nasi-satis-yapilir

Shopify: Nasıl Satış Yapılır

Shopify İpuçları: Büyük anın nihayet geldi. Mağazanızı inşa etmeyi yeni bitirdiniz ve şimdi Shopify üzerinde nasıl satış yapacağınızı öğrenmek istiyorsunuz. Bugün, sıfırdan başlıyor olabilirsiniz (hepimiz

Devamını Oku »