Dijital Pazarlama Danışmanlığı Nedir? Nasıl Yapılır?

dijital-pazarlama-danismanligi

Günden güne dijitalleşen dünyada hayatlar çevrimiçi bir hal almaya başlamış durumda. Teknolojinin gelişmesiyle beraber insanlar da işlerini dijital platformlara taşıyarak varlığını sürdürmektedir. Bu anlamda markasının dijital dünyada var olmasını isteyen veya var olan markanın bilinirliğini artırmaya çalışan işletmeler için danışmanlığımız devreye girmektedir. Mobilleşen hayatlarda sosyal platformlarda yer almak ve Google aramalarında web sitesini üst sıralara taşımak isteyen işletmeler dijital pazarlama danışmanlığı ile bilinirliklerini artırmayı başarmaktadır.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Nedir?

Dijital pazarlama, internet dünyasında ürün/hizmetlerin tanıtılmasını sağlamaktadır. Bunun yanında dijital pazarlama; marka bilinirliğinin artmasını sağlayan verimli ve esnek bir pazarlama aracıdır. E-mail pazarlaması, arama motorları, sosyal medya yönetimi ve web sitelerini kullanarak çeşitli stratejiler ile dijital pazarlama yapılabilmektedir. Dijital pazarlama danışmanlığı, teknik bilginin yanı sıra kazandığı deneyimler ile danışmanlık vereceği firmalara değer katabilecek deneyim ve donanıma sahip olması gerekmektedir.

Dijital pazarlama danışmanlığı, ilgili işletmenin dijital platformlarda marka görünürlüğünü artırmaya çalışarak mobil dünyadaki varlığını sürdürmektedir. Firma özelliklerine göre kişisel hale gelmiş dijital pazarlama stratejileri, sektörün ihtiyacına uygun faaliyetler ile hayata geçmektedir. Dijital pazarlama danışmanlığı, hizmet verdiği firmanın arama motorlarındaki site görünürlüğünü artırmaktadır. Bu sayede sosyal mecralarda da yer almasını sağlamaktadır.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Pek çok sektörde önemli bir yere sahip olan dijital pazarlama özellikle e-ticaret alanında oldukça değerlidir. E-ticaret sektöründe görünürlüğü artırmak, markanın var olmayı sürdürmesi için gereklidir. Hedef kitle, yönetim, sosyal medya hesap entegresi ile 360 derece reklam modellerini analiz etmek e-ticaret sektöründe kullanılmaktadır. Bu nedenle e-ticaret ve çeşitli pek çok alanda önemli bir yere sahiptir.

Dijital pazarlama danışmanlığında çeşitli adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar ise şu şekildedir:

  • Mevcut Durum Analizi: İlk adım olarak ilgili firmanın durumu incelenmelidir. Bu incelemeler sonucunda firmaya ait eksik ve hatalar analiz edilerek bir rapor hazırlanmalıdır.
  • Strateji Planlaması: Firmanın mevcut durumu rapor haline getirildikten sonra bu rapora ilişkin ilgili stratejiler oluşturulmalıdır. Firmaya uygun kişiselleştirilme yaparak stratejiler belirginleşir ve danışmanlar bu stratejiyi ilgili firmaya sunar.
  • Dijital Pazarlama Çalışması: Belirlenen plan ve stratejilere uyularak dijital pazarlama çalışması başlarken adım adım ilerler.
  • Dijital Pazarlama Ölçümü: Dijital pazarlamanın en önemli adımlarından biri de uygulanan strateji ve planların düzenli olarak takip edilmesi ve ölçümlenmesidir. Yapılan pazarlama taktiklerinin firmaya olan katkısı ölçümlenerek eksikler belirginleşir ve çeşitli değişiklikler yapılmalıdır. Dijital pazarlamanın temel taşlarından biri de stratejilerin düzenli takibi ve geliştirilmesidir.

Dijital pazarlama danışmanlığı, platformlarda varlığını sürdürmek isteyen işletmeler için bir ihtiyaçtır. Küçük ya da büyük ölçekli işletmeler ilgili danışmanlık hizmetleri alarak dijital dünyada da yerlerini alabilirler.

Profesyonel ekibimizle çalışabilirsiniz böylece; çeşitli danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Bunun yanında; dijital dünyada yerinizi alabilmeniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz veya internet sitemize göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Dijital Pazarlamada Trendler

İlgili İçerikler

big-data

Büyük Veri

Teknolojinin son yıllarda hayatımıza soktuğu büyük veri kavramı, çeşitlilik içeren ve oldukça yüksek hacimli verileri ifade eder. İnglizce’de big data olarak anılan büyük veri, karmaşık

Devamını Oku »