Shopify Neden İşletmeniz İçin En İyi E ticaret Platformudur?

neden-shopify

E-Ticaret Web Siteleri, işletmenizin büyük bir müşteri tabanına sahip olmasını sağlar. Müşterilere, ellerindeki mobil cihazlarla çevrimiçi olarak rahatça alışveriş yapma fırsatı sunar. Mevcut çeşitli e-ticaret platformları arasında, Shopify, en iyi e-ticaret Platformudur ve çoğu işletmenin düşündüğü ilk isimdir. İnkar edilemez bir şekilde, Shopify dünya çapında ünlüdür, bunun geçerli olduğunu kanıtlayan birkaç önemli neden.

 

Shopify nedir?

Shopify, ihtiyacınız olan veya e-ticaret mağazanızı kapsamlı bir şekilde aramanız gereken her şeyi içeren önemli bir e-ticaret platformudur. Bu güvenli e-ticaret yazılımı, e-Ticaret web siteniz için eksiksiz bir paket görevi görür ve yerleşik bir çevrimiçi düzenleyiciyle kolayca farklı sayfalar oluşturmanıza, yerel dil desteğinin entegrasyonu yoluyla birden çok yerde satış yapmanıza ve çevrimiçi mağazaları özelleştirmenize olanak tanır. Bu platform, 175 ülkede 500.000’den fazla işletmeye güç sağlar. Çevrimiçi mağazalarından yararlanmak isteyen e-ticaret tüccarları için tek durak noktasıdır. Shopify’ın en iyi e-ticaret platformu olmasının sayısız nedeni var.

 

Barındırılan çözüm

Çevrimiçi işletmenizi yeni kuruyorsanız, web barındırma gerçek bir zorluk olabilir. Bir alışveriş sepetini barındırmak, bir miktar teknik destek ve çok fazla boş zaman gerektirir, bu da yeni başlayanların özellikle eksik olduğu bir şeydir. Ancak Shopify, sunucular veya veritabanları hakkında endişelenmenize gerek olmayan bulut tabanlı bir kurulum ve barındırılan bir çözümdür. Yönetici oturum açma bilgileri ve herhangi bir kurulum gerekmeden internet bağlantısı ile mağazanıza her yerden erişebilirsiniz. En önemli şey, işinizi kolay ve sorunsuz hale getiren ödeme ağ geçidi konusunda sizi desteklemesidir.

 

Shopify Dahili Pazarlama Araçları

Shopify, bir başlangıç maliyetini düşüren yerleşik pazarlama araçları içerir. Sayfa başlığını, Meta başlıklarını, benzersiz URL’leri, Meta açıklamayı eklemenize, sayfaları görünür hale getirmenize ve gerektiğinde sayfaları yeniden yönlendirmenize olanak tanır. Ayrıca mağazayı tercihinize göre optimize etmenizi sağlar. Ayrıca, ürün promosyonlarını artırmanın yolunu açan en ünlü sosyal medya platformları olan Facebook, Twitter ve Pinterest’e entegre oluyor.

 

Shopify Teknik Destek

Bir e-Ticaret sitesiyle çevrimiçi bir mağaza işletirken biraz teknik yardıma ihtiyacınız olacak. Shopify, 7/24 teknik destek sağlar; böylelikle, herhangi bir aksaklık ortaya çıktığında müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Müşteriler çağrıyı seçebilir veya canlı sohbetlere yönlendirilebilirler.

 

Hızlı ve Güvenli

Hız, bir e-ticaret sitesinin başarısı için çok önemli bir faktördür çünkü satışlarınızı canlandırmaya yardımcı olur. Web sayfalarınız ne kadar hızlı yüklenirse, siteniz kullanıcıları o kadar çok tutar. Shopify, ödeme sağlayıcıları arasında entegrasyonun yanı sıra güvenlik açısından da en iyi hizmeti sunar. Yerleşik bir hız denetleyicisi ile, kullanıcıların ödemeleri nominal yükleme zamanında tamamlamasını sağlar.

 

Shopify Hataları ve Veri Yineleme Sorunlarını Azaltır

Birden fazla alan ve forma bilgi girilmesi durumunda, manuel veri girişi, hata ve tekrar olasılığını içerir. Dahası, hatalar düzgün bir şekilde izlenmediğinde sorunlar ortaya çıkar. Shopify, veri giriş sürecini basitleştirmek ve veri yinelemesini kaldırmak için otomatik çözümlerle birlikte gelir.

 

Gelişmiş İşlevsellik

Shopify, siteyi indirmenize, kurmanıza ve özelleştirmenize olanak tanıyan bir eklenti / uygulama stili platformla size gelişmiş işlevsellik sağlar. Satışları ve sosyal medya tanıtımını geliştiren özelliklerin yanı sıra, envanter yönetimi, muhasebe ve iş raporlaması da sunar. Ayrıca, işinizi otomatik pilotta yürütmenin yanı sıra otomatikleştirmenizi destekleyebilecek e-posta otomatik yanıtlayıcı entegrasyonlarını ayarlama seçeneğine de sahiptir.

 

Shopify Ödeme Sistemi

Etkili bir ödeme sürecini sürdürmek, e-ticaret mağazasının müşteriler tarafından ödeme alması için hayati bir adımdır. Shopify, çeşitli ödeme yöntemleriyle ilgilenir. Çok sayıda ödeme ağ geçidi ile entegre olmasının yanı sıra, kendi de sunmaktadır. Ödeme ağ geçidi, işlem ücreti sunmaz ve daha düşük kredi kartı ücretleri sunar. Bu ağ geçidini kullanmak için bir satıcı hesabına sahip olmanıza gerek yok.

 

14 Gün Ücretsiz Deneme

Shopify’ın özelliklerini test etmek istiyorsanız ücretsiz deneme paketini kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, birkaç iletişim bilgisi vererek bir hesap oluşturmak ve girişiminizle ilgili birkaç soruyu yanıtlamaktır. Hesabı oluşturduktan sonra, Shopify’ın tüm özelliklerini test edebileceğiniz 14 günlük ücretsiz bir deneme alacaksınız. Ürünü ekleyebilir, ürün varyasyonları oluşturabilir, koleksiyonlar oluşturabilir ve bunları birbirine bağlayabilir, vitrin tasarımını, dil desteğini, ürün filtresini, mağaza kurulumunu ve pano ayarlarını değiştirebilirsiniz. Ücretsiz denemede kısıtlanan tek işlem alan adınızı yayınlamaktır, ancak Shopify varsayılan birincil alan adını “exampletore.myshopify.com” şeklinde sağlar.

Görsel Olarak Dikkat Çekici Bir Online Mağaza

Shopify, görsel açıdan çekici çevrimiçi mağazalar oluşturmanıza olanak tanıyan çok çeşitli profesyonel şablonlarla donatılmıştır. Çeşitli temalar içerir, ancak çevrimiçi tema düzenleyiciyle sınırlı değildir. Shopify geliştiricileri ve tasarımcıları, Tema kitiyle temalarını yerel olarak geliştirebilir.

 

Bu yazımızı beğendiyseniz Shopify Pinterest adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz!

İlgili İçerikler