Pinterest Shopify Mağazanızı Büyüten Yardımcınız

pinterest-shopify

Pinterest-Shopify

Shopify mağazanızı büyütmeye çalışıyorsunuz ve sürekli artan reklam fiyatlarına ayak uydurmakta zorlanıyor musunuz? O zaman sizin için harika bir çözümümüz var – Pinterest. Pinterest işletme hesabınızı kullanarak Shopify mağazanızı büyütüp satış ve trafiğinizi arttırabilirsiniz.

Pinterest ile Shopify Mağazanızı Büyütün
Pinterest ile Shopify Mağazanızı Büyütün

Shopify Mağazasında Diğer Platformlar Yerine Neden Pinterest Kullanmalı?

Sprout Social’a göre, Pinterest kullanan kişilerin reklamını gördükleri ürünleri satın alma olasılıkları daha yüksek. Pinterest, Pinner’ların alışverişlerinin % 93’ünün ürünü platformda gördükten sonra yapılan alışverişler olduğunu bildirdi! “Aylık 200 milyon kullanıcı ve bu kullanıcıların % 93’ü bir şeyler satın almak isteyen çok sayıda insan. Pinterest’te reklam vermek için iyi bir iş örneği. ” Sprout Social

Bir Sponsorlu Pin gördükten sonra, insanların  % 50’si bir satın alma işlemi gerçekleştirir ve bu nedenle iş için Pinterest’i kullanmak akıllıca bir seçimdir. Facebook ise, insanların % 26’sının bir reklam gördükten sonra alışveriş yaptığını bildiriyor.

 

Shopify İçin Pinterest’e Başlarken 3 Adım

1.Hesabınızı Bir Pinterest İşletme Hesabına dönüştürün

İlk adım, Pinterest’inizi bir işletme hesabına dönüştürmektir. İşletmenizi Pinterest’te tanıtacaksanız, Pinterest Hizmet Şartları için de bu işlem gereklidir!

 2. Zengin Pinler Oluşturun

İnsanlar ürünlerinizi doğrudan Pinterest’ten satın alabilir. Pinterest ve Shopify’ın iş ortaklığından sonra, Satın Alınabilir Pinler de etkinleştirildi.

3. Tailwind For Pinterest’e abone olun

Tailwind for Pinterest pinleri otomatik olarak planlamanıza izin veren bir uygulama.

Ayrıca, Zengin Pinler etkinleştirildiğinde, Tailwind’i kullanarak ürünle ilgili Pinleri planlayabilirsiniz. Fiyat ve açıklama kısmı da devreye girince fazladan manuel çalışma gerekmez!

Shopify ve Pinterest – Pazarlamacı Cennetinde Yapılan Bir Eşleşme

Her gün daha fazla insan, işleri için Pinterest’i kullanmanın faydalarını keşfediyor. Pinterest hesabınız bir Shopify mağazası için mükemmel bir seçimdir çünkü Pinterest daha fazla alıcıyı çeker ve Zengin Pinler ve Ürün Pinleri ile satın almayı kolaylaştırır. Kendi Shopify mağazanızın büyümesini artırmak için Pinterest’e göz atmaya kesinlikle değecektir.  Sonuç olarak: Shopify mağazanızı Pinterest ile nasıl büyütebilirsiniz?

Hesabınızı bir işletme Pinterest hesabına dönüştürme

Zengin Pinleri ayarlama

Stok ürün görsellerine güvenmek yerine benzersiz görseller oluşturma

Takipçileriniz etkin olduğunda gönderi göndermek için Tailwind’i kullanma

Sponsorlu pinleri kullanarak pinlerinizi tanıtma

gibi işlemleri takip ederseniz Shopify işletmenizi başarıyla büyütebilirsiniz.

Makalemiz ilginizi çektiyse Shopify Facebook ADS makalemize göz atabilirsiniz!

 

İlgili İçerikler

Online-itibar-yönetimi

Online İtibar Yönetimi

Online İtibar Yönetiminde Yapılan Yanlışlar Birçok işletme, yerel pazarlama stratejilerinin önemli bir bileşeni olarak online itibar yönetimini benimser. 10 Tüketiciden 9’u İnternet’te iş aradığından, markanızın

Devamını Oku »