Modern SEO Teknikleri

modern-seo-teknikleri

Modern SEO Teknikleri

Bugün internette, 1,74 milyardan fazla web sitesi ile, arama motoru optimizasyonunun (SEO) internet terimleri içinde en çok arananlardan biri olması şaşırtıcı değildir. Çevrimiçi girişimciler, pazarlamacılar ve işletmelerin hepsi web sistemini  fethetmek istiyor, ancak dinamik ve sürekli değişen teknoloji için içeriklerini ve web sitelerini nasıl hazırlayacaklarını henüz tam olarak anlayamadılar. Bu noktada ise, SEO teknikleri devreye giriyor.

Bu yüzden, SEO teknikleri  gizemli ve karmaşık göründüğü kadarıyla, iş başarısında her zamankinden daha önemli bir faktörtür. Herhangi bir çevrimiçi girişim için bir zorunluluk olmasının nedenlerinden biri, Google’ın her yıl yaptığı 3.200’den fazla algoritma değişikliğidir ve bu da her gün yaklaşık 9 algoritma değişikliğidir. SEO PR’dan Greg Jarbo’ya göre, SEO’yu ve diğer öğeleri geliştirmek için şu anda web sitenizde yaptıklarınızın yüzde 90’ı değişmeyecektir. Saygın kaynaklardan gelen bağlantılara, yüksek kaliteli içeriğe ihtiyacınız olacak ve yapılandırılmış verileri kullanacaksınız, bu yüzden SEO  tekniklerine odaklanmanız gerekiyor.

Bununla birlikte, sayfa hızı gibi göz ardı etmemeniz gereken SEO teknikleri de vardır. 2020’de web’i fethetmek istiyorsanız uygulayabileceğiniz ve  web sitenizde yapabileceğiniz bazı şeyleri göstereceğiz.

1. HTML Dosyalarını Barındırmak için CDN Kullanın

Bir içerik dağıtım ağı (CDN), resimlerinizi ve statik içeriğinizi önbelleğe aldığından web sitenizin oldukça hızlı yüklenmesine yardımcı olur ve ardından konumlarına bağlı olarak web sitenizin ziyaretçileri için bir sonraki en yakın sunucuya sunucu sunar.

Dönüşüm oranlarının yanı sıra, arama motorlarındaki sıralamanızda hız da etkilidir. İşin kötüsü, birçok Google araması mobil cihazlarda gerçekleşiyor. Bu da yükleme süresi ve hızının SEO tekniklerinizi geliştirmeniz için kritik olduğu anlamına geliyor.

Yine de bir CDN ile, sunucunuzdan uzak bir konumdaki bir web ziyaretçisi sitenizi her ziyaret ettiğinde, mevcut konumlarına en yakın olan sunucudan önbelleğe alınmış içerik sunulur ve bu da daha hızlı yüklenir.

HTML sayfalarını bir CDN’den sunmak, sitenizi mümkün olduğunca çok sayıda web sitesi ziyaretçisine sunmanıza yardımcı olur. Bu, arama sıralamalarını artırır, sitenizi hızlandırır ve dönüşüm oranlarını artırır. Geliştiricinizin bunu sizin için yapmasını sağlayabilirsiniz.

2. Çok Dilde Yetenek Ekleme

Bu strateji iki adımdan oluşur: TO’larınızı (tıklama oranlarını) en üst düzeye çıkarmak için başlık etiketlerinizi ve Meta açıklamanızı test etme ve global olmadır.

İlk adım, Başlık Etiketleri ve Meta Açıklama test bir SEO deneme aracı kullanılarak ve sitenize bir JavaScript parçası ekleyerek yapılabilir. Buradan sonra, araç otomatik testler gerçekleştirecek, böylece işleri manuel olarak değiştirmek zorunda kalmayacaksınız.

Ancak, bu tür araçlarla ilgili temel zorluk, site içeriğiniz İngilizce ise etkili bir şekilde çalışmasıdır. Hala aylık web sitesi ziyaretçileri oluşturduğunuz daha az rekabetçi pazarlarda organik trafiği artırmak için çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Globalleşmek, sitenizin artık İngilizce okuyuculara veya kitlelere odaklanmadığı, ancak içeriği diğer dillere çevirmeye taşındığı anlamına gelir. Bu sadece web sitenizin trafiğini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda genel olarak SEO teknikleri ve işletmelere hakim olmanızı sağlar.

3. İçeriğinizi Birlikte Kümeleyin

Bir içerik takviminiz ve web sitenizde çok sayıda içerik var, ancak bunları henüz bir araya getirmediniz. Bu, benzer konularda çok sayfanız olduğu anlamına gelebilir. Bununla ilgili zorluk, arama motorlarını hangi sayfaların sıralanacağından emin olmayacak şekilde karıştırmasıdır, böylece sıra sayfalarınız sürekli değişir.

Bunu içerik kümelerini kullanarak çözebilirsiniz. Bu teknik, sitenizin bölümlere sahip olmasını ve diğer benzer konularla bağlantı kurabileceğiniz ve bağlantı kurabileceğiniz belirli konular hakkında blog yazmanızı sağlar. Bu şekilde, arama motorları URL hiyerarşisini  kullanarak diğerlerinden ana konuyu bileceklerdir.

4. E.A.T.

Uzmanlık, yetki ve güvenilirlik (E.A.T.), Google tarafından yalnızca iyi olduğu için değil, doğru olduğu için içeriği sıralamak için kullanılan bir kısaltmadır.

Google, arama yapan kişilerin doğru olan ve onlar için yararlı olan kaliteli içerik bulmasını ister. Bu nedenle, sitelerin özellikle tıbbi ve finansal nişler için uzmanlıklarını, yetkilerini ve güvenilirliklerini kanıtlamaları gerekir, ancak muhtemelen diğer birçok endüstride çökecektir.

Web sitenizin 2020’de sıralanmasını istiyorsanız, sitenizin E.A.T.’sini oluşturmanıza yardımcı olmak için kullanabileceğiniz birkaç şey vardır. Marka bilinirliğini artırmak, daha fazla ödül ve tanınma başvurusu yapmak veya konuşma etkileşimlerine katılmak için saygın sitelere konuk gönderileri gibi.

Yapabileceğiniz basit şeylerden biri, sitenizdeki her içerik parçasında ve uzun vadeli sıralamaları artırmak için gelecekte yazılacak diğerlerinde bir yazar bio kutusu bulunduğundan emin olmaktır.

5. SEO Tekniklerinde A / B Bölünme Testi

Web sitenizde manuel olarak değişiklik yapabilirsiniz, ancak bununla ilgili zorluk, bunların etkinleşmesinin uzun zaman almasıdır. Ayrıca, çok sayfalı büyük bir siteniz varsa, sitenizi takip edemeyebilirsiniz. Bununla birlikte, teknoloji sayesinde bu sıkıcı süreçten geçmek zorunda değilsiniz. Bugün, bir parça JavaScript yükleyebilirsiniz ve siteniz özel olarak oluşturulmuş olsun veya bir içerik yönetim sisteminiz olsun, hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur.

SEO split test teknolojileri bunu mümkün kıldı ve FTP girişinizi veya sunucu şifrenizi onlara açıklamanız bile gerekmeyecek. Sitenizi sizin için otomatik olarak ayarlarlar, bu da çok sayfalı siteler için harikadır. Bu şekilde, web siteniz her seferinde manuel değişiklikler yapmak için terlemeden SEO dostu olacaktır.

SEO Teknikleri Üzerine Son Düşünceler

SEO teknikleri göründüğü kadar karmaşık veya dağınık değildir. İster birkaç gün, hafta, hatta yıllarca SEO ile uğraşıyor olun, doğru stratejilere ve araçlara sahip olmak sizin için çok daha kolay hale getirecektir.

Yukarıdakiler, başlamak için yapabileceğiniz şeylerden sadece birkaçıdır, ancak 2020’de web’i fethetme hedeflerinizi gerçekleştiriyorsanız, biraz daha teknik olmanız gerekir.

 

SEO ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için, 2020 yılının SEO trendlerini açıkladığımız yazımıza da göz atmayı unutmayın.

 

Kaynak: https://www.seotonic.com/5-modern-seo-techniques-conquer-web-2020/

İlgili İçerikler

seo-anahtar-kelimeleri

SEO Anahtar Kelimeleri

SEO Anahtar Kelimeleri SEO Anahtar Kelimeleri: Sayfa Başına Kaç Anahtar Kelime Kullanılır? Soru: Ana sayfayı optimize etmek için yalnızca bir anahtar kelime mi kullanmalıyım yoksa

Devamını Oku »