Shopify Dropshipping Yapmak İçin 4 Neden

shopify-dropshipping

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet tüm fırsatları ayağımıza getirdi. İnsanlar işini internete taşırken pek çoğu da internetten gelir elde etmeye başladı. Böylece geleneksel para kazanma yöntemleri yerini teknolojiye bıraktı. Bunun en büyük örneği ise Shopify Dropshipping ağının sunduğu stoksuz ve düşük maliyetli satışlardır. İlk bakışta karmaşık bir fikir gibi gözükse de web tabanlı bir para kazanma fırsatı arayanlar için oldukça iyi bir fırsattır.

Shopify, diğer platformlara göre çok daha avantajlı olmasıyla dropshipping yapmak için iyi bir seçenek olacaktır. Peki ya Shopify Dropshipping nedir?

Ayrıca Bakınız: Shopify E-Ticaret Uzmanı

Shopify Dropshipping Nedir?

Dropshipping, ‘stoksuz satış’ demektir. Çevrimiçi pazarlama sürecini basitleştirerek Amazon, Shopify vb. platformlar üzerinden satışını yapacağınız ürünlerin depo gibi özelliklere sahip olmasına gerek yoktur. Stoksuz satış, çevrimiçi süreçte gelir elde etmenin ideal yollarından biridir.

Stoksuz satış yaparken Shopify platformunun tercih edilmesi için pek çok neden bulunmaktadır. Shopify web tasarımı ile güvenilir ve ucuz bir e-ticaret sitesi deneyimi sunmaktadır. Ortalama aylık fiyatıyla yabancı pek çok web sitelerine göre daha az maliyetli olduğundan büyük avantaj sunmaktadır. Shopify yalnızca yapılan satışlar üzerinden  %0,5 ila %2 oranında komisyon ücreti almaktadır. Bunun haricinde diğer platformlarda istenilen kurulum ücreti, yazılım maliyeti gibi web tabanlı işlerde oluşan masrafları karşılamanıza gerek yoktur.

Shopify Dropshipping Yapmak İçin 4 Neden

  • E-Ticaret Web Tasarımı Kolaylığı

Shopify üzerinden fazla teknik bilgiye ihtiyaç olmadan e-ticaret web tasarımını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Böylece zaman ve paradan tasarruf etmek oldukça basittir. Site kurulumunu tamamladıktan sonra ürün açıklamalarını detaylıca girerek organik takipçiyi artırabilir, site etkileşimini yükseltebilirsiniz. İçeriklerinizi zengin tutarak online mağaza ile birleştirebilir ve Shopify Dropshipping üzerinden müşterilerinizin dikkatini çekebilirsiniz.

  • Shopify Kolaylığı

Bu platformu kullanmak teknik bilgi gerektirmeden büyük kolaylıklar sunmaktadır. Shopify web tasarımı düzenlemesi oldukça kolaydır. Ek bilgileri rahatça girebilirken Shopify gelişmeler yapmak için de uygulamalar mağazasını bulundurmaktadır. Böylece, site içerisinde değişiklik yapmak oldukça basit hale gelirken ilgili siteyi geliştirmek de az zaman almaktadır.

  • SEO Uyumlu Platform

Shopify, kullanıcılarına kaliteli deneyim sunarak SEO kurallarına uyum sağlayan bir platformdur. Google tarafından önem verilen konulara da uyum sağlamaktadır. Satış esnasında site hızı oldukça önemli bir noktadır. Shopify, mobil uyumlu sayfalar sunarak müşteriye iyi bir deneyim sunmaktadır. Böylece site sahibi organik takipçisini artırırken potansiyel müşteri sayısını da yükseltebilmektedir.

  • Ödeme İşlemi

Shopify Dropshipping ile online mağazanızı kurmadan önce hangi ödeme yöntemleri yapacağınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Shopify, kredi kartı, havale ve kapıda ödeme seçeneklerini Türkiye’de sunarak diğer platformlara oranla büyük avantaj sağlamaktadır. Çeşitli ödeme yöntemleri sayesinde müşteriye güven verirken mağaza sahibi için de kolaylık sunmaktadır.

Shopify platformu üzerinden stoksuz satış yapmak büyük avantaj sağlamaktadır. Siz de online mağaza kurarak gelir elde edebilir ve bir profesyonel desteğiyle mağazanızı kolayca büyütebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için internet sitemizi inceleyebilir, profesyonel ekibimiz ile çalışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Shopify Mağazası hakkındaki yazımız ilginizi çekebilir:

İlgili İçerikler

big-data-nedir-buyuk-veri-turleri-ozellikleri-ve-ornekleri

Büyük Verinin Gücü

Büyük Verinin Gücü Büyük Veri (Big Data), hem yapılandırılmış hem de yapılandırılmamış olabilen büyük ve karmaşık veri kümeleriyle ilgilidir. Konsepti, bu büyük miktarda bilgiyi yönetmek için oluşturulan

Devamını Oku »