Shopify Ajansları işletmeniz için neden önemli?

online-shopping-website

Dijitalleşen dünyada işletmeniz için büyük hedefleriniz varsa, iyi bir çevrimiçi varlığa sahip olmak önemlidir. İyi tasarlanmış ve kullanımı kolay bir web sitesine sahip olmak, bu hedefi gerçekleştirmenin en etkili yollarından biridir. Shopify, web siteleri oluşturmak için çok popüler bir platformdur ve shopify web siteleri oluşturma konusunda uzmanlaşmış birçok ajans vardır. Shopify ajansları size farklı açılardan fayda sağlar. Bu yazıda bir shopify ajansından yardım almanın temel faydalarını 4 başlıkta sıraladık:

1-Shopify ajansları, shopify plus özelliklerini web sitenize uygular.

Shopify ajansları, shopify plus araç gereçlerini küreselleştirmek ve işletmenizi büyütmek için kullanmaktadır. Farklı pazarlarda işinizi büyütebilmek için tasarlanmış olan bu araç gereçler sitenize daha fazla ziyaretçi çekmektedir.

Bu sayede mağazanız için gerekli olan entegrasyonlar ve uyarlamalar shopify ajansları tarafından profesyonelce yapıldıktan sonra şirketinizi tüm pazarlarda öne çıkarır ve iş hacminizi genişletirsiniz.

2-SEO’nuzu geliştirebilirsiniz!

Eğer başlığı okurken SEO ne demek diye düşündüyseniz, kesinlikle bir profesyonelden faydalanmanız gerektiğine bir başka sebep!

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu, Google arama sonuçlarında sizi yukarı sıralara taşıyan optimizasyondur. İşletmenize daha çok müşteri trafiği yaratmak istiyorsanız, SEO’nuzun kusursuzca ayarlatın.

Sitenizde kaliteli ve güzel içerikler olsa bile müşterileriniz sizi bulamazsa bunların hiçbirinin ne yazık ki önemi yok. Bu noktada işi uzmanlarına bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede arama dostu bir site oluşturabilirsiniz.

3-Sosyal medya ile uyumlu site : Shopify

Efektif bir şekilde shopify özelliklerinden yararlanabilirseniz satışlarınızı Facebook, Twitter, Pinterest gibi diğer sosyal medya kanallarına taşıyabilirsiniz. Takipçilerinizi ve müşteri trafiğinizi bir kanaldan öbür kanala rahatça taşıyabilirsiniz.

  • Twitter

Müşteriler “şimdi satın al” butonuna tıkladığında uygulamayı terk etmeden ürün bilgilerini öğrenmektedirler. Twitterdan satın alma işlemini gerçekleştirmektedirler.

  • Facebook

İşletmeler,facebook sayfalarına “alışveriş” kısmı ekleyerek müşterilerine facebook üzerinden de alışveriş yapabilme imkânı sunar.

  • Pinterest

Siteye “satın alınabilir pin” butonu ekleyerek müşterilerine aynı uygulamada alışveriş yapabilme olanağı sunarlar.

4-Shopify ajanslarının tecrübelerden faydalanın

Shopify ajansları çok çeşitli müşterilerle çalıştıklarından dolayı çok daha fazla tecrübeye sahiptirler. Bu tecrübelerin sayesinde her işletmeye özel farklı stratejiler belirlemektedirler. Bu stratejileri uygulayarak işletmenizi rakip işletmelerin önüne geçirmeyi hedeflerler.

Bu yazımıza da göz atın : Shopify E-Ticaret Uzmanı Olmak

İlgili İçerikler

pazarlama-ve-medya-turleri

Pazarlama ve Medya Türleri

Pazarlama ve Medya Türleri Pazarlama ve Üç Medya Türü: Satın Alınan, Kazanılmış ve Sahip Olunan Günümüzün sürekli ve hızla değişen dijital pazarlama dünyasında, bilinmeyen birçok

Devamını Oku »
sosyal-medyada-reklam-neden-onemli

Sosyal Medyada Reklam Neden Önemli ?

Sosyal platformlar; insanların neyi, nereden satın alacakları konusunda karar vermelerine yardımcı olmada kritik bir rol oynamaktadır. Potansiyel müşterileri ürün veya hizmetinizi seçmeye yönlendirmek istiyorsanız sosyal

Devamını Oku »