Shopify Ajanslarından Neden Destek Almalısınız?

shopify

Dijitalleşen dünyada işletmeniz için büyük hedefleriniz varsa, iyi bir çevrimiçi varlığa sahip olmak önemlidir. İyi tasarlanmış ve kullanımı kolay bir web sitesine sahip olmak, bu hedefi gerçekleştirmenin en etkili yollarından biridir. Shopify, web siteleri oluşturmak için çok popüler bir platformdur ve shopify web siteleri oluşturma konusunda uzmanlaşmış birçok ajans vardır. Shopify ajansları size farklı açılardan fayda sağlar. Bu yazıda bir shopify ajansından yardım almanın temel faydalarını 4 başlıkta sıraladık:

1-Shopify ajansları, shopify plus özelliklerini web sitenize uygular.

Shopify ajansları, shopify plus araç gereçlerini küreselleştirmek ve işletmenizi büyütmek için kullanmaktadır. Farklı pazarlarda işinizi büyütebilmek için tasarlanmış olan bu araç gereçler sitenize daha fazla ziyaretçi çekmektedir.

Bu sayede mağazanız için gerekli olan entegrasyonlar ve uyarlamalar shopify ajansları tarafından profesyonelce yapıldıktan sonra şirketinizi tüm pazarlarda öne çıkarır ve iş hacminizi genişletirsiniz.

2-SEO’nuzu geliştirebilirsiniz!

Eğer başlığı okurken SEO ne demek diye düşündüyseniz, kesinlikle bir profesyonelden faydalanmanız gerektiğine bir başka sebep!

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu, Google arama sonuçlarında sizi yukarı sıralara taşıyan optimizasyondur. İşletmenize daha çok müşteri trafiği yaratmak istiyorsanız, SEO’nuzun kusursuzca ayarlatın.

Sitenizde kaliteli ve güzel içerikler olsa bile müşterileriniz sizi bulamazsa bunların hiçbirinin ne yazık ki önemi yok. Bu noktada işi uzmanlarına bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede arama dostu bir site oluşturabilirsiniz.

3-Sosyal medyaya uyumlu hale site : Shopify

Eğer efektif bir şekilde shopify özelliklerinden yararlanabilirseniz satışlarınızı Facebook, Twitter, Pinterest gibi diğer sosyal medya kanallarına taşıyabilirsiniz. Takipçilerinizi ve müşteri trafiğinizi bir kanaldan öbür kanala rahatça taşıyabilirsiniz.

  • Twitter

Müşteriler “şimdi satın al” butonuna tıkladığında uygulamayı terk etmeden ürün bilgilerini öğrenmektedirler. Twitterdan satın alma işlemini gerçekleştirmektedirler.

  • Facebook

İşletmeler,facebook sayfalarına “alışveriş” kısmı ekleyerek müşterilerine facebook üzerinden de alışveriş yapabilme imkânı sunar.

  • Pinterest

Siteye “satın alınabilir pin” butonu ekleyerek müşterilerine aynı uygulamada alışveriş yapabilme olanağı sunarlar.

4-Shopify ajanslarının tecrübelerden faydalanın

Shopify ajansları çok çeşitli müşterilerle çalıştıklarından dolayı çok daha tecrübeye sahiptirler. Bu tecrübelerin sayesinde her işletmeye özel farklı stratejiler belirlemektedirler. Bu stratejileri uygulayarak işletmenizi rakip işletmelerin önüne geçirmeyi hedeflerler.

İlgili İçerikler

icgoru

İçgörü Nedir?

İngilizce’de “insight” olarak adlandırılan içgörü kavramı temel anlamda tüketicinin daha önce keşfedilmemiş ve arka planda kalan neden-sonuç ilişkileri ve eğilimleridir. İçgörü, müşterilerin duygu ve davranışlarının

Devamını Oku »

Dijital Dönüşüm Nedir ?

Dijital dönüşüm, işletmelerin teknolojik yenilikleri benimsemesi ve iş süreçlerini dijitalleştirmesiyle ilgili bir kavramdır. Temelde, geleneksel iş yapma yöntemlerini, dijital teknolojilerin sunduğu fırsatlarla birleştirerek verimlilik, inovasyon

Devamını Oku »